Tiedote 18.12.2009: Sissoksen verkkokaupan Suosittelu-kilpailun voittajat

Syksyllä järjestetty Sissoksen verkkokaupan Suosittelu-kilpailu päättyi 15.11. Sissoksen raati on valinnut suosituksista voittajaksi "Teme" nimimerkillä tehty suositus.

"Perus tippman, eli painaa, on hieman kömpelö, kova ääninen ja toimii kuin junan vessa. Metsä peinttii hyvä aloitus mutka, mutta kannattaa harkita jotain muutakin, ellei suunnitelmissa ollut Flatline barrel."

Suosituksessa on niin positiivisia kuin negatiivisiakin asioita, kuten oikeassa elämässäkin. Kaikki tuotteiden ominaisuudet eivät aina miellytä jokaista käyttäjää, käyttäjiä kun on niin monenlaisia. Tippmann ei varmastikaan ole hiljaisimpia tai kevyimpiä merkkaimia mitä markkinoilta löytyy, uudet komposiittimateriaalit ovat nykyään sekä kestäviä että kevyitä. Joidenkin mielestä taas miehekäs pauke on haluttu ominaisuus merkkaimessa. Tippmann on kuin Kalashnikov, toimii säässä kuin säässä. Ei ole väliä onko pakkasta tai sataako räntää, Tippmann vain toimii. Toimintavarmuuden ja edullisen hinnan johdosta Tippmannista on tullut yksi Maailman suosituimmista, ellei suosituin merkkain metsäpelaajien keskuudessa.

Teme saa palkinnoksi Paintball pelipaidan.
Samu Löytty palkitaan eniten suosituksia tehneenä yllätyspalkinnolla: VolcAno Bandanalla, piippuputsarilla ja NXe:n piippusukalla.

Onnea voittajille!



Kirjoittanut: juffeli, 19.12.2009 14:34, Lähde: Sissos-tuote Oy

Ei kommentteja

Jätä oma kommenttisi

Voidaksesi jättää kommentin, sinun tulee kirjautua sisään.