Et ole kirjautuneena.
Tiistain Kalajokilaaksossa oli kuulemma myös jotain juttua.. Tosin juttu oli kirjotettu päin "sitä"..
tarkoitata silverfangs specialia?
Aika sellainen perus juttu se oli... kuulemma jotain pikku säätöä se olisi vaatinut...
JiiiTeee kirjoitti:Jos porukalla on jonkinlaista katosta, vaikkapa sateen varalta, suosittelen ottamaan mukaan.
Jos jollakin tulee tarvetta niin voisi olla mahdollista saada vuokralle max 3 kappaletta 4x8 metrisiä telttoja. 50€/teltta/vuorokausi
Teltat kestää kovemmankin tuulen eikä oo heti solmussa vaikka joku vähä päissään kompastelisikin..
jos on todella päissään niin ei taida kolme telttaa riittää :oops:
onneksi lajin harrastajat ovat yltiöpäisiä absolutisteja, eikä heille viinanperkeles kelpaa... :?
miten playerspartyjen aikataulut menee? onko etkoja ja/tai jatkoja?
tästä ei lienee infoa pahemmin ole ollut? tai ehkä olin vaan niin humalassa nämä viikot, etten ole huomannut... 8)
Leijonillakin on pomonsa
kätevät ihmiset ownaa moottorisahan
kiinnostus on kova... rahatilanne on kyllä ainakin nyt kohtalaisen heikko.
selvitän mahdollisuutta ja ilmoittelen tänne.
luultavasti oon matkassa...
kaurapuurolinja ownaa romut
Paranoia saapuu paikalle.
no voihan veheje!!
paljonko tuo keikka maksais???
Olis aika HC reissu käydä heittään... vaikka ees bulkkaamassa 8)
Vielä olisi pelipaikka sitä kaipaavalle. Ei kannata jännittää vaan mukaan nyt sieltä niin päästään jauhaan.
Pullossa on leimat voimassa vuoteen 2010, ja taisi olla Pi leimat.
Pitää varmaan viedä se huoltoon kun en ole oikein ilmpullo expertti. Ei uskalla lähtea aukomaa, ei tiedä viel mitä käy!
varmasti tämä on fiksuinta mitä voit tehdä, jos et ole paineastian huoltoon perehtynyt henkilö.
soitteleppa henkilölle jolta pullon ostit ja pyydä huoltoa mikäli mahdollista. Hätätilassa sammutushuolto, sukelluslaite kauppa, inspecta tai norske veritaskin käy.
luulis tuolta löytyvän. Tosiaan tuo 3000 Psi:tä vapautettuna suoraan ilmaan luultavasti lennättää pullon muutaman seinän läpi ja naapurin talon kylkeen. Sen verran reippaita nuo paineet on. Jos et tiedä mitä teet-> älä tee mitään.
Osaavissa käsissä tuollaisen huolto on (sinulle) turvallista.
harmi että niin kaukana
kulkuvälineillä pääsee... Juna ja auto toimii hyvin tännekkin asti.
Suomi on kuitenkin aika pieni maa.
oletko siis laittanut pullon mutkaan ja koittanut ampua tyhjäksi? Paineistettua pulloa ei ole fiksua mennä tyhjäilemään painamalla venttiiliä auki (eikä luultavasti käsivoimin aukeakkaan).
no kuitenkin: paineet pois ja regu irt-> kato mitä sieltä tulee ulos ja huollat regun.
jos pullosta tulee jotain muuta kuin regun osien palasia kannattaa harkita takuisiin laittoa... Sitten tosiaan huollat sen regun (tarkastat että joka osa on ehjä)
jokatapauksessa anna jonkun kokeneen tarkastaa tilanne vielä kerran. jos pullo vaikuttaa toimivalta niin koeponnista se kuitenkin vielä varmuuden vuoksi uudestaan, ettei vaan satu mitään.
tyhmä kysymys: onko pullon leimat voimassa?? ja onko DOT vai Pi??
Jos leimat on vanha tai pullo on DOT kannattaa harkita käytöstä poistoa jokatapauksessa. (DOT leimat ei täytä eurooppalaisia vaatimuksia, joten jos jotain sattuu niin se on voivoi ja katsetta peiliin)..
Jos vain leimat on vanhat niin voi yrittää uudelleen tarkastusta (koeponnistus), jolloin voi saada jatkoaikaa pullon hyväksynnälle.
eedit: kun tyhjennät pulloa niin käännä mutka ylös ja pullo alas-> jos siellä pullossa on jotain sontaa, niin ei mene mutkaan. Älä missään nimessä täytä sitä lekaa ennenkuin olet tarkastanut/tarkastuttanut tilanteen.
Jos neulaventtiili ei aukea voi olla järkevää rikkoa varolevy tekemällä siihen pieni reikä (esim millin poralla keskelle varolevyä).
ilman mutkaa on paha pelata... sellaisen siis tarvin.
Eli Paranoialla on tarvetta muutamalle pelaajalle tuolle kiekalle.
Tiimissä on loistavia tyyppejä, jotka nauttivat kosteista illoista.
Laita yv tai s-posti (aki.seppala[at]cop.fi) jos tunnet vetoa lähteä pelille.
nopea toiminta on suotavaa, niin saadaan maksettuakin se kierros.
Emme tarjoa siis ilmaisia pelejä, vaan loistavaa peliseuraa letkeissä tunnelmissa.
Viestiin merkitä "PB-seuraa"... 8) 8)
ja soittaakin saa 044-3589028
nappappas vaikka tuosta
alustavasti ainakin torstai... sunnuntaina saattaa tulla esteitä riippuen loma-anomuksen läpimenosta.
sunnuntai ois tosin parempi treenipäivä noin muuten...
hyvä kusi voittaa huonon runkun
ok menköön läpi munkin puolesta eli meit on nyt sitten 4 "tyttöä" syksyllä reenaamassa
hauska sigu... täällä taas repeillään... ja niin totta.
missä voodoon tytöt vaikuttaa? Tällainen tieto saattaisi auttaa muitakin beibejä löytämään teidät...
tietää sitten alueen muutkin pelaajat rekrytä.... Ehdottomasti pitää saada mimmijoukkue kakkoseen...
Ja peinttikalenteri
![]()
Voodoo Doll kirjoitti:kyllähän meijän on pakko tulla ku luvattiin:) melkein jopa saatiin kasaan tyttö jengi, ei ole kaukana että kakkoseen iskee jengi jossa vain tyttöjä. Watch this space!
Jos tarttette coachin paikkaa/hierojaa tai manageria nii sign me up scotty
![]()
[offtopic] ja hurmaavaa iltaseuraa tarjoaa vainoharhaisen täydellinen Paranoian jengi 8) 8)
[/offtopic]
hienoa olisi tyttöjengi... puuttuuko montakin taistelijatarta?
arpalle case eviliä
21.6 sopii vallankin mainiosti
mikä tiimi?