Et ole kirjautuneena.
Heh minullekkin on tulossa parin viikon sisällä 2002 Eclipse kokkeri. Yhdyn edelliseen puhujaan. Pojat ei vain osaa arvostaa hyvää.
Loiva alias hgae/pbt Quicktop
Eli 97 tai 98 vuosimallin Eclipse kokkeri johon lisätty rat valve, rollersear, ram, melko lyhyt 4-tie ja twisteri.
Myös bolttia on kevennetty. väritys on violetti/musta/metallin väri spläshi etupää musta ja krominen takablocki.
Hinta lähtee 675 Ecua eli noin 4000 vanhaa rahaa. Saa yrittää tinkiä.
Lisätietoja, tinkimisyrityksiä ja ostotarjouksia
numerosta: 040 568 7599
p.s Anteeksi Egi vähän turhasta vaivasta osia hommatessa, mutta sain hyvän tarjouksen uudesta 2002 mallin eclipse Cockerista.
Loiva alias hgae/pbt Quicktop
Kannattaa ehken miettiä uutta (ja parempaa) valvea. Itse hommasin rat valven ja tasottui vähäsen.
Loiva alias hgae/pbt Quicktop
Olisiko kellään kokemusta mutkan maalaamisesta happo/jauho väreillä ja jos on niin kertokaahan minulle hintoja, miten toimii, onnistuuko sävyttäminen ja vastaavat "trikit" sekä mistä saa (siis maaleja)?
Loiva alias Hgae/
pbt Quickshot
Kaikille siellä missä olettekin hyvät joulut ja kiitosta kuluneesta paintti vuodesta, eritoten Egille joka on jaksanut aina vastailla minun tyhmiinkiin kysymyksiin (esitän siis myös ei tyhmiä kysymyksiä tosin te ette tod.näk. ole silloin paikalla), sekä myös Ouluun päin kiitosta peliseurasta ja kärsivällisyydestä kaikiin patentteihin jotka kokkeristani näitte...ai niin ja ylläpidolle (on täällä tyytyväisiäkin käyttäjiä me vain emme ole niin kova "äänisiä")
Että siis näin.
-Loiva alias Hgae /
pbt Quicshot
Ei oikein kehtaa rueta tolskaamaan, kun sen kerran voi saada helpomminkin ja toisekseen Rat-valve on liian kallis osa laittaa paskaks vain minun nakkisormien takia...mutta kiitos kumminkin.
Nato...Iisalmi ei sawo, Iisalmi ja sitä paitsi ei tänne ole matkaa, kun noin 1 1/2 Koria kaljaa ja yksi tequila pullo ja ehkä perillä pari Matkamiehen kuolemaa, että selviää kulttuurishokista (mikä kultturi).
-Loiva/ pbt Quickshot
Paikan edellytykset seuraavat: 1.Lämmintä 2.katto 3.tasainen alue johon sammua 4.virkinettä. Juoma HC-Kilju eli siis pottukilju mielellään taskulämpimänä, mutta jos ei mahdollista myös vähän viileä käy.
-Loiva/Quickshot
Muista Krominen!!
Hei.
Jos joku ihan oikeasti rupeaa työstämään Valvetooleja niin laittakaapa mailia, kun sellaisen haluan.
Hyvä mies!
Etsi jostain kunnon selitys siitä miten Kokkeri toimii ja sen jälkeen ostat jenkkikoolla olevan kuusiokoloavainsarjan(HAHAA SANAHIRVIÖ!) ja purat koko kokkerin ihan osiin (lukuun ottamatta valvea, kun kerran siihen se kirottu ValveTooli tarvitaan)...Niin minä ainakin opin...
-Loiva alias Hgae