Et ole kirjautuneena.
Urho voittaa alzhaimerin
Nerokasta!
Locco ei ole saanut kuin halpaa rakkautta lapsena eli on pysynyt sellaisena.
Ps. opettelekirjoittamaansuomenkieltäonneton.
IDIOOTTI!!!!!
( Halveksin sinua )
Nerokasta!
Nyt kun Liekkikin vastaili niin annetaan palaa.
Oli erittäin positiivista huomata 2-div fear play henki ja turhilta ofoilta vältyttiin. joitain nyt tuli mutta lähinnä kenttäkronoista ja jokaiseen turnaukseen liittyen pari sikaa, mutta kiitos tiimeille ja kapteeneille jotka sanoivat ajoissa pelaajilleen että ei turhia urputuksia. Älkää ottako mallia sm-liigan egoista joiden mielestä duma ei ole kaveri tai mikään ajatteleva olento.
Ps. Jassu osoitti olevansa todellinen kilpaurheilia.
( Tietää kyllä ite mistä kehut )
Chief / Plague
Nerokasta!
Dumauksen suurin ongelma on se että pelaajat ei kunnioita dumareppanaa pätkän vertaa. tää on saletisti suomen ainut laji sm-tasolla missä voi huudella dumalle mitä sattuu ja jos mieli tekee solvata homoks tai vittupääksi ilman että tulee mitään sanktioita. saa näytellä keskisormea ja jaella tappouhkauksia. vitutti kiepillä niin monta kertaa kun joku paskiainen tuli siihen haistattelemaan. olis varmaan pitänyt huudella takas ja vetää niitä runkkuja turpaan niin että keksit olis vieläkin takaraivossa.
Tähän muutos. Ainut henkilö joka puhuttelee yhtään dumaria on se PERKELEEN KAPTEENI. muut pitää mölyt mahassaan ja pui asiat halki autollaan tai jossain helvetin skutassa minne muut ei näe. eri asia on jos pyytää stekkausta tai muuta peliin kuuluvaa. pelin jälkeen tai jos tippuu niin turpa kiinni ja voi vaikka soittaa kotiin äidille jos tuli paha mieli.
Ens kierroksen dumille varotus. jos tähän ei tule muutosta mä haukun teitä kaikkia kusipäiks koko ajan ja huutelelen pelien jälkeen mitä huvittaa. voitte tulla antamaan niitä varotuksia jos huvittaa. ei ne kuitenkaan tehoa.
tämän lajin dumaus on suomen huonoiten järjestetty.
Nerokasta!
Faktahan on se, että niin kauan kuin dumaaminen on joukkueiden harteilla eli lähes pakollinen paha, ei se tule ikinä kehittymään. 90 % dumista seisoo siellä tatti otsassa ja homma ei nappaa tippaakaan. ja kun siihen vielä lisätään pelaajien jatkuva narina ja vitun haistattelu, homma valuu reisille ja pahasti.
Liigamaksut korkeammiksi ja dumille palkkaa. pannaan pystyyn jonkun näköinen dumakerho jonne salettiin saadaan pelaajia jotka ei syystä tai toisesta pysty/saa/jaksa pelata kyseistä kautta jolloin ovat erittäin potettiaalisia dumareita kierroksille. kunnon korvaus per ukko ja kulut niin saadaan motivoitunutta porukkaa tuomaroimaan. ja koulutus ja taitotaso ylös. en nyt väitä että dumakoulutus oli huono mutta kun sinne oli taas pakko kerätä porukat niin ei siellä jaksa kukaan kuunnella.
omasta mielestä kierroksen dumaus oli mitä oli mutta sellasena se tulee pysymäänkin. mulla ainakin oli silmät kiinni.
Chief / Plague
Nerokasta!
Rakkautta Makelta
Nerokasta!
Vitun lapsen.
säännöt on sääntöjä ja jokaisen pilleripään ja muuten vain sekasin olevan vanhan 4 vuotta tauolla olleen pitää se tajuta. hajotkaa omaan surkeuteenne. mua säälittää tommonen Tomun nillitys ja oman egon kohotus. surkee äijä mun mielestä. pitäis turpansa kiinni ja miettis miks on ollut poissa 4 vuotta.
Perkele
Nerokasta!
Campo sano just että Raaka Kone tulee jos nyt on tullakseen mistään mitään
Nerokasta!
Ja vittu siellä ei sitten tilitetä dumauksesta tai vedän kaikkia lättyyn...
Jos tuo pro varmistuu
Hefe
Nerokasta!
Vuodesta puukko ja keppi perkele.
Sori, Chief ryypyllä.
Nerokasta!
Ainut full mitä meillä on se auto niin full bissee että ei kotio löydetä.
Nerokasta!
Juice puhui asiaa siinä että rahaa ei jää järjestäjälle paskaakaan käteen näillä hinnoilla. mutta taas kalliimpaan kierrokseen ei tulisi ketään eli uudet joukkueet pelaisivat pusikoissa keskenään ja ihmettelisivät tätä helvetin suppa-meininkiä.
ihme nillitystä rahasta ja marginaalit on 100 tai 200 e. hunttilla kattellaan tämä kausi ja jos se ei ole todellakaan tarpeeksi niin ensi vuonna otetaan enemmän. tai sitten 2. ei pelata. perkele.
hierokaa torrakat kondikseen ja jokainen voi keskittyä vain ja ainoastaan omaan sarjaansa oli se sitten ihan mikä vaan. ne liiga tiimit jotka ei tee mitään 2. div järkkäämisen hyväksi voi pitää turpansa kiinni ja ruveta keskittymään omaan suoritukseen.
Hefe / Plague
Nerokasta!
Mä tulen alasti!
Nerokasta!
Vaihdatko sen vanhaan vähän ajettuun Jaavaan? pyssyssä on nallia joka raossa eli ei kannata pahemmin kattella.
Homofobinen mölyapina vetää mua v-loppuna turpaan.
Nerokasta!
Komeeta. Saako pelata nahkahousuissa?
Myytkö itseäsi kenties. voisin ostaa nyt vähän ja huomenna loput.
Nerokasta!
ainut mesta mistä sut saa kiinni. pistä sun uus numeros tulemaan.
Nerokasta!
kukaan ei pidä maukasta!!!!
Nerokasta!
Autoista en nyt juuri tiedä kun olen vain moottoripyörien verotuksen kanssa kiukutellut. Soita Hangon tulliin, ja kysy sieltä sitä vertailuhintaa. se voi olla, ylläri, pienempi kuin stadissa tai muualla. se vähän vaihtelee ainakin prätkien kohdalla tullipiireittäin. jos nyt näin ei käy, niin niillä on ainakin aikaa ottaa selvää noita asioita sulle. parempaa palvelua kuin stadin päässä.
ja sillähän nyt ei ole mitään väliä onko sulla penkit vai ei kiinni siinä autossa. ne kattoo sen rekisteriotteesta että mikä auto se on ja vassokuu, hinta tulee sen mukaan. vaikka sulta puuttus kaikki sisuskalut siitä, se ei muuta verotusarvoa. kun em. teksteistä voit huomata että niitä kiinnostaa vain samanlaisen auton arvo suomessa.
voi olla et ne ei edes halua nähdä koko laitosta. vasta katsastusmies on kiinnostunut siitä että missä penkit. paha leimata suomessa jos ei oo penkkejä.
Nerokasta!
IIPPO!! kerrankin me ollaan samaa mieltä.
Geah!
Nerokasta!
ne jotka jaksaa vieläkin nillittää, voivat sitten avata joulun jälkeen iso-äidiltä saamansa kalenterin ja merkata nuo päivät sinne. jos ei puolessa vuodessa pysty järjestämään itselleen aikaa, niin oisko tuo lajin vaihto vaikka golffiin paikallaan. sitä kun voi pelata aina kun on aikaa.
Nyt kaikki ottaa itseään niskasta kiinni ja rupeaa jo henkisesti latautumaan liigaa varten tai setä tulee teidän uniin hieromaan hunajaa kannikoille.
Nerokasta!
ihan pakko kysyä että kuinka moni tämän aivoriihen bostaajista yleensä on ikinä dumannut mitään, mihin tarvitaan oikea dumari koulutus. ei onnistu että puol tuntia ennen pelejä kertaillaan ja kuunnellaan pari paskaa vitsiä ja sitten ollaan saatana valmiita dumareita.
ainut asia mitä tuo koulutus tarvitsee on vittu rahaa. kun tämä laji on nyt muutenkin niin vitun halpa että mikäs siinä, laitetaan vielä vähän lisää palamaan. kukaan ei sitä hommaa halua tehdä ilmaseks.
en väitä etteikö koulutus olisi pahitteeksi. se on suorastaan pakollista jotta tämä laji ikinä edes mihinkään kehittyisi. mutta sitä rahaa tulisi pierasta sitten jostain. esim Suomen erotuomarikerholta vois kysellä. mut sen jälkeen homman on kehityttävä joka vuosi. se menee sitten siihen että pelaajat on pelaajia ja dumat ei voi pelata yhdessäkään liiga-joukkueessa. tuleepi poijjaat semmonen asia eteen kuin jääviys. ja tästähän se narina alkaa. eli pitää maksaa dumareille kunnolla jotta se homma rupeais kiinnostaa porukkaa ja rinki kasvais joka vuosi.
pistetään nyt ekaks liittoon pystyyn semmonen viskaali kuin erotuomarivastaava. tämän henkilön tehtävä olis haalata porukkaa dumaamaan ja koulutuksiin. siitä seuraavaksi kerho joka ajaa jäseniensä asioita. palkkiot, matkakulut etc..
niin kauan kuin toi dumaus on pakollinen paha jokaisen liiga joukkueen kaudessa, taso pysyy heikkona. oli sitten koulutuksia tai ei.
Nerokasta!
Jos vaikka pelattais ens kausi polttopallo-tyyliin. kaikki kaikkia vastaan samaan aikaan ja sen jengin ukko joka jää jäljelle ottaa pojot ja kaikki pokaalit.
jos nyt kuitenkin jatkettais samalla formaatilla kun viime kausi. näin saataisiin pelejä kaikille ja kaikki joukkueet jotka nyt nousi divarista sais tosiaan pelata liigassa. jos jollakulla on kiire pois peleistä tai dumaaminen vituttaa niin voi vaihtaa lajia. tennis on ihan kiva ja pelit ei kestä kuin pari tuntia kerralla.
dumaus on syvältä mutta kun laji on näin lapsenkengissä ei voida olettaa että voitais pelata kuin jotain salibandyä ja vetää viunaa ja örveltää. nyt vittu joka jätkä joka on tulossa liigaan 2003 ottaa itseään niskasta kiinni ja miettii mitä voi tehdä tämän lajin puolesta eikä ruikuttaa tyhjänpäiväistä soodaa.
kaikki liittokokoukseen ja märyämään ja huutelemaan takarivistä jotta saadaan aikaseks joku ratkasu. perkeles.
Chief/ Plague
Nerokasta!
No perkeles. näin tämä tiedon valtatie toimii.
kiitos Arppu.
Muuli voi korjata sit mun korkkiruuvin.
Nerokasta!
Mun \" Tykistä \" tulee pelkkää kuumaa ilmaa ja pullanmuruja?
Auta mua Muuli!
Nerokasta!