Et ole kirjautuneena.
Kolme GunnerS kisaturistia lisää lentää Damiin huomenna
Hyvä Suomi!
...Siitä aiheesta pitää laittaa uusi threadi + oma veikkaus ;-)
Tuomo - GunnerS
Nyt kun talviliiga on onnistuneesti \'pulkassa\' niin nostetaan tätäkin pääsivulle näkyviin...
Tuomo - GunnerS
Jees,
Tsemppia omalle tiimille taalta hikisesta nettikahvilasta... Laittakaa palloa ilmaan ja pelatkaa hyvat pelit!
t: Tuoppi (Ao Nang / Krabi)
Tuomo - GunnerS
Joo... hieno tapahtuma ja erinomainen kenttä. Yksi parannusehdotus tuli (taas) mieleen, kun nuo hallin puitteet ovat muuten hyvin mallillaan: Olisi hienoa, jos se lippu mistä siellä taistellaan ja väännetään muistuttaisi ihan oikeaa lippua! :-)
- tarvitaan: (2x) 1m harjan vartta ja selkeät yksiväriset kangaspalat (kelt vs. pun?)
- samaan kiinnitin huomiota 2 div keikoilla viime kaudella. Yhellä kierrkosella kanneltiin ylimääräistä tuomarin paitaa ja toisella klassista virttynyttä käsipyyhettä!
- Sitten vielä ihan mahoton ajatus: Sen oikean lipun voi sitten tökätä maahan pystyyn tai telineeseen seisomaan, ettei tartte poimia sitä maasta niitten rikkinäisten kuulien seasta...
Ja lippua voi kantaessa jopa heilutella mennessään :-)
...et silleen (kiitos ja anteeksi!)
Tuomo - GunnerS
C\'mon kaikki Tammisaareen... AMA sarjaan lisää joukkueita!
Tuomo - GunnerS
No niin, sekoitetaanpa näitä *vilkkaita siirtomarkkinoita* vähän lisää...
Eli myös meillä on yhä haku päällä innokkaille turnaus pelaajille. Olemme viimekaudella startannut bändi, joka on *dynaaminen* sekoitus -90 luvulla aloittaneita 'puskapeinttaajia' ja viimekaudella hommasta innostuneita 'newbieta' (tällä hetkellä 9 pelaajan tiimi).
GunnerS tarjoaa mainiota tilaisuutta päästä kiinni turnaus pelaamiseen:
- Jos olet 'vanha parta', jota himmottaisi kaivaa se mutka sieltä kaapin perukoilta...
- Jos olet uutena henkilönä turnauksiin tulossa...
- Tai jotain muuta siltä väliltä!
Tämän kaudella tarkoitus on pelata Tammisaaren Talviliiga, SPBL 1.div + mahd. yksittäisiä turnauksia. Ulkoimaille suuntaamme korkeintaan turisti luokassa. Vielä on yksi pelipaita vapaana, tervetuloa 'sovittamaan'
(Edit: Eli 1. Divariin tällä kaudella ja yhä on pelipaitoja jaossa :-)
(Edit2: yhdeksäs Gunner löytynyt)
Tuomo - GunnerS
*ei*
DVD vai DivX?
Splatmaster 10 kuulan tuubilla...
Keskustan Suomalaisessa kirjakaupassa oli eilen yksi (1) kappale... luin läpi vaan en ostanut
Hieno pätkä kiitos siitä! :-)
(voittajan on yhä näin jälkikäteenin helppo hymyillä)
Niksipirkassa ne käyttää aina sukkahousuja (vihje *vihje*) :-)
2 kättä siis... (taputetaanko itesellemme?)
Tässä sulle Iso-K kuva :-)
[img]c:datauntitled.jpg[/img]
Hmmm... ok olen käsi. (kuinkas tuo kuvan liittäminen toimii?)
Lähellä oli nousu... Niin lähellä, että oikein naurattaa :-)
Laskeskeltiin, että yksi pudotus enemmän *ekalla* kierroksella pelissä Päiviä ja poikia vastaan olisi riittänyt... (onkohan mitään lajia, jossa on yhtä pienet marginaalit?) ...heh,heh no ensi kaudella sitten uudestaan
noh, tässä on hyvä lainaus SM liiga ja I divarin tilannetta koskevasta threadistä:
\"Joukkueiden siirtyminen 1. ja 2. divisioonien välillä riippuu siitä, onko 2-divarin kahdella parhaalla haluja/resursseja nousta 7-man divisioonaan.\"
Eli jos tuo pitää paikkansa, niin kaksi nousee kuten SM < > I div välilläkin. *Jos* on rahkeita 7-man formaattiin... (Meille se olisi mielestäni tällä kokoonpanolla liian suuri kynnys, koska hyvä jos on saatu 6 pelaajaa / kierros liikkeelle)
\"Sisäpiiritiedon mukaan Old Tom pelaa parhaalla kokoonpanollaan, jossa yhdistyvät maltti (ei Maltti) ja nyt on myös hyökkäysvoimaa. Mahdollisuudet nappisuorituksella jopa kärkeen!\"
Ylläolevalla hypetyksellä on suorastaan lamauttava vaikutus, joka johtaa väistämättä seuravaalla kierroksella *täys-romahdukseen*... NOT! :-)
Katsotaan kuin meidän ukkojen käy, ja parasta onnea muillekin joukkueille!
Tuomo / OT GunnerS
*Respect* ...we want more!
t: Tuomo / OT GunnerS
Jätkät siis *treenaa*?!? Epistä :-)
...meidän seuraavat treenit on Jämsässsä
Jos jotain haluaa... tee se itse :-)
ok sama ilman tablaattoria.
Joukkue: #Pelit: Pisteet: Sarjapisteet:
1. Furious Goblins 8 657 20p
2. Breakout 8 693 17p
3. Paranoid 8 371 15p
4. Päivi ja Pojat 8 351 13p
5. El Fiera 6 314+(*) 11p
6. Team UC 6 228+(*) 9p
7. Old Tom Gunners 6 410 8p
8. Nääsville Preds 6 208+(*) 7p
9. Iso K 6 243+(*) 6p
10. Gaylord 6 129+(*) 5p
11. Plague Rats 6 119+(*) 4p
12. Xistence 6 20+(*) 3p
(*) = sijoitusottelun pisteet
hmmph ok se typistää sen silti tuollaiseksi (kaipaan exeliä) :-)
---------------------------------------------------------
Joukkue:---------------#Pelit: -- Pisteet: --Sarjapisteet:
1. Furious Goblins------- 8 ------ 657 ----- 20p
2. Breakout ------------- 8 ------ 693 ----- 17p
3. Paranoid ------------- 8 ------ 371 ----- 15p
4. Päivi ja Pojat-------- 8 ------ 351 ----- 13p
5. El Fiera ------------- 6 ------ 314+(*) - 11p
6. Team UC -------------- 6 ------ 228+(*) -- 9p
7. Old Tom Gunners ------ 6 ------ 410 ------ 8p
8. Nääsville Predators--- 6 ------ 208+(*) -- 7p
9. Iso K ---------------- 6 ------ 243+(*) -- 6p
10. Gaylord ------------- 6 ------ 129+(*) -- 5p
11. Plague Rats --------- 6 ------ 119+(*) -- 4p
12. Xistence ------------ 6 ------ 20+(*) -- 3p
(*) = sijoitusottelun pisteet
Tuoppi74 kirjoitti 14.06.2003 klo 19:22:14:
Saiskos sijoituspelien pisteet näkyviin??
-Kiitos-
-----------------------------------------------------------
Tässä ilmeisesti vastaus:
Plague järjesti kauden 2003 ensimmäisen 2. divisioona kierroksen.
Lopputulokset:
NOV:
1. Furious Goblins FIN 256
2. Breakout FIN 201
3. Paranoid FIN 37
4. Päivi ja Pojat FIN 36
5. El Fiera FIN 0
6. Team UC FIN 0
7. Old Tom Gunners FIN 0
8. Nääsville Predators FIN 0
9. Iso K FIN 0
10. Gaylord FIN 0
11. Plague Rats FIN 0
12. Xistence FIN 0
\"Old Tom Gunners FIN 0\" Ihan täysi nolla siis(?) Mun logiikka kyllä nyt pikkasen sumenee, koska oman laskun mukaan meillä oli päivän lopuksi 410 pts (=6 peliä, 4 voittoa ja 2 tappiota)
Mielestäni tätä pisteiden raportointia voisi hieman miettiä ja selkiyttää: Laittakaapa noi pisteet oikein tuohon taulukkoon niin näette vähän mitä tarkoitan.
Ideaalisin järjestelmä olisi mielestäni yksinkertainen sarja, jossa kaikki pelaa kaikkia vastaan ja yhteispisteet ratkaisee lopullisen sijoituksen(Tässä formaatissa on tietenkin ongelmana pelien määrä...). Toinen jota voisin ehdottaa on nykyisen lohkojaon säilyttäminen, mutta kuintenkin siten, että alkusarjan jälkeen pelataan suoraan yksi peli lisää per joukkue formaatilla
A1-B6
B1-A6
A2-B5
B2-A5
jne.
Lisäksi olisi hienoa nähdä kierrokselta sarjataulukkoon kertyneet pisteet samassa listassa.
Älkää ottako hernettä tästä avautumisesta, mutta halusin vaan tuoda tän julki, koska eilinen sijoittumis matsi systeemi ei vaan mielestäni toimi oikein.
-Tuomo-
Hei,
Mulla oli digikamera mukana ja kuvia tuli about 90. Suurin osa meidän tiimistä, mutta on mukana yleiskuvia kentistä, muista tiimeistä ja ainakin pari alkujuoksua/pelitapahtuma settiä (Iso-K jne...) Jos haluaa kopioita niin heittäkää meiliä
-Tuomo-
Sain juuri kuvan koneelle: 98 kuvaan / 67MB. näitä on aika huono mailiin laitella, joten jos kasaan näistä koko keikkaa hyvin kuvaavan 'setin' (20-30mb) niin onko jollain mahdollisuutta hostata näitä suoraan internet sitella? Voin myös alkaa jakamaan jollain P2P softalla tai lähettää ICQ:lla, mutta internet site olisi helpoin tapa hoitaa homma :-)
-Tuomo-
Saiskos sijoituspelien pisteet näkyviin??
-Kiitos-
Saas nähä kuinka äijien käy :-)
Ainakin on kiva päästä ulkoiluttamaan uutta mutkaa...