Et ole kirjautuneena.
agimo kirjoitti 20.11.2003 klo 11:07:33:
edit: ei toiminu quote.. tsot tsot.. eikai sboordiassa oo bugeja
Ei tässä mitään bugeja oo. Ei oo nimittäin tukea sisäkkäisille quoteille ollenkaan Pitäs ottaa asiaksi joku vuosi fiksata.
--
Timo / RumaQ
Ben Daglish - The Last Ninja
Ei tarvi perusteluja.
--
Timo / RumaQ
Se on tahallista, toistaiseksi.
--
Timo / RumaQ
kuka lie särki taas
--
Timo / RumaQ
Lineman kirjoitti 29.10.2003 klo 12:12:48:
yli sata viestiä, ja mansikanpoimija!!! kyllä nyt jurppii!!
Joo sorry unohtu päivittää tuon laskurin koodia, eli se mitä finger kertoo nyt jättää myös huomiotta alussa mainitut kaksi aluetta.
--
Timo / RumaQ
Jassu kirjoitti 27.10.2003 klo 18:04:56:
Castaway, eikö jossain vaiheessa ollut puhetta jostain huutokauppasydeemistä jonka myötä uppaamiset sun muut turhuudet poistuisivat ?
Joo. Koodailin sitä viimeks tuossa joskus vuoden 2002 alussa, se on \"melko valmis\". Siinä on vaan se homma että kun sitä käytetään kaupankäynnin jonkinlaisena välineenä (liikkuu rahaa), niin sen pitäis olla aika hemmetin varmatoiminen. Eli sitä pitäis testata, ja tietty jonkun muun mieluummin kuin sen joka sen on tehnyt (ulkopuolisen jolla riittää intoa ja mielellään vähän kokemustakin).
Toinen juttu on se että se on niin perse koodia että lepakotkin sokeutuis entisestään jos näkis sen. Eli ylläpidettävyys on aika paska, pitäis tehä uusiks koko homma, eikä vielä toistaseksi (reilu 1,5 vuotta) oo löytyny intoa siihen
Mutta mutta, eipä tuota ideaa ole syytä haudata, ja onhan tässä nyky \'webissäkin saatu monia ikuisuusprojekteja vietyä loppuun. Joten kattoo mitä tapahtuu...
--
Timo / RumaQ
Terve.
Boordikäyttäjän \\\"statuksen\\\" laskentaan ei oteta enää huomioon myynti-aluetta, eli sama homma kuin muut::yleinen-alueen kanssa.
Tämä näkyy myös siinä että jos olet kirjoitellut paljon tonne alueelle niin statuksesi saattaa tipahtaa. Eli kiitä heitä jotka postaavat vähänväliä ilmoituksiinsa nostoviestejä.
Mutta eihän se status oikeasti kenellekään tärkeä ole?
--
Timo / RumaQ
Joo tää koko spätwepi on tämmönen kokonaisuus joka on kasvanut sekä ylläpitäjien omituisten mieleenjuolahdusten että käyttäjien omien kokemusten/pyyntöjen pohjalta siihen mitä se nyt on.
Tällä on vaan itse tehtynä jotenkin enemmän sielua kuin jos tää olis koottu jostain valmiista, maailmanlaajuisesti hyviksi todetuista kilkkeistä.
--
Timo / RumaQ
Sami mistä sä tiedät että tämmösiä on demissä?
--
Timo / RumaQ
Noo se mun mielestä toimii paremmin noin, että otsikosta pääsee alkuun ja sivunumeroista suoraan sinne minne haluaa.
Noinhan se on muissakin boordeissa toteutettu. Ei sillä että se tekisi siitä paremman vaan siksi että oletettavasti tähän nykytyyliin on yleisesti totuttu.
Mutta kuten tästäkin threadista näkyy niin massawhinetys auttaa aina. Eli jos muut on samaa mieltä niin tehdään se Miken ehdottamalla tavalla
--
Timo / RumaQ
Oneliner on nyt taas anonyymi. Tai sikäli ainakin että kirjoittajan nimi ei näy, mutta käyttäjätunnus ja salasana kysytään edelleen.
Pitäkäähän huoli että jutun \"taso\" palautuu sinne missä se parhaimmillaan oli
--
Timo / RumaQ
Ominaisuus dedikoitu kaikille siitä whinettäneille
--
Timo / RumaQ
No jos mennään ihan vaikka ikivanhan vesiputousmallin mukaan. Eli ensteks vähän zuumaatte että kannattaako tämmöseen ny yleensä ryhtyä, kuinka kauan tämmösen tekeminen kestää ja mitä se maksaa (ja paljonko siitä saa rahaa). Sitte jos fiisari hyväksytään niin voitte alkaa tehä tarkempaa arkkitehtuurisuunnittelua. Kun siitä on saatu tarpeeksi kattava ja muutenkin vedenpitävä niin voitte antaa sen meille niin koodataan speksien mukaan. Testauksen suorittavat tietysti loppukäyttäjät, asiakkaat, eli te. Tässä vaiheessa yleensä huomataan että eihän tää nyt ollu ollenkaan sitä mitä haettiin ja palataan takasin lähtöruutuun.
Tai sitten voisin vaan koodailla tän vaikka tämän illan aikana.
\"Prosessi-rock!\"
--
Timo / RumaQ
Fat_Basta:n ottamia kuvia: http://www.splatweb.net/galleria/2div_2003_1/
--
Timo / RumaQ
Sami kirjoitti 09.06.2003 klo 11:01:37:
Tykärit tuppaavat saavan kanssa helpommin kaikkea kivaa kun ovat niin turhia jätkiä.
Haista itte
--
Timo / RumaQ
Koska tämä viesti ei mielestäni kuulu millään muotoa tuonne Splatwebin ylläpidon tietotteet-alueelle, siirsin tämän tänne asiaosastolle.
Ei muuta. Jatkakaa.
--
Timo / RumaQ
Mutkaraadin thumbnaileissa oli bugi josta johtuen kuvien thumbnailit näyttivät lähinnä kuralammikossa pyöritellyiltä. Luulen fiksanneeni sen nyt, korjailen lisäksi käsin nuo jo olemassa olevat thumbnailit kuntoon jahka ehdin.
--
Timo / RumaQ
Nyt näkyy. Ei sitä tossa koskaan ollutkaan kun se joskus unohtu säätää.
--
Timo / RumaQ
Sami kirjoitti 07.03.2003 klo 11:59:09:
Taitaa pojat enemmän pitää splatwebiä kokeilulaboratorionaan.
Parasta tässä on se että täällähän on myöskin liuta pahaa-aavistamattomia aktiivisia käyttäjiä joilla juttuja voi testailla
--
Timo / RumaQ
MR kirjoitti 06.02.2003 klo 10:29:01:
Vielä kun sen saisi tuonne etusivullekin.
joo
--
Timo / RumaQ
Moro,
Kaikkien iloksi tuli viimein muutettua tuota \"Uusimmat viestit\"-boksia siten että sen kaveriksi tuli oma loota kauppa-alueen viestejä varten.
--
Timo / RumaQ
Iippo kirjoitti 24.01.2003 klo 16:32:26:
-Formula jotain??? (se vei 4diskii ja oli todella nätti)
Formula 1 Grand Prix (Microprose). Tulihan tuota väännettyä, vaikka varsinkin varikolla renkaanvaihdossa sekunnit perus-a500:lla tuppas venymään 2,5sek mittaisiksi kun koneessa ei vääntö riittänyt. Tuon jälkeenhän sarjaan ei juuri uudistuksia ole tullut vaikka GP4:ssa jo mennään.
Muita classikoita mitä ei ole vielä mainittu:
- SuperCars 2 (11+ arvoset musat)
- Chaos Strikes Back (tästähän on emuloitu pc-versiokin olemassa, tosin atari-versiosta, mutta sama peli)
- Zak McKracken & Indy Last Crusade
- Faery Tale
- Wings (Cinemaware)
- Lotus II
nimim. \"Olen pudottanut pulse laserilla Thargoidin\"
--
Timo / RumaQ
Jaa että sekö on Lappeenrannan kaupunki vaihtanut omistajaa ?)
--
Timo / RumaQ
Juhan af Grannin Hologrann on sellainen nyky-tv-viihteen virstanpylväs että oikeestaan ansaitsisi oman threadin mutta pistetään se nyt tänne.
--
Timo / RumaQ
Mutkaraati on sen verran uusia tuotoksia että lukemattomien virheiden myötä tämä ominaisuus oli tällä kertaa jo osattu ottaa alunalkaen huomioon, tarvi käytännössä vain ottaa se käyttöön. Nyt siellä on jokaikisen kommentin perässä kommentoijan nimi.
--
Timo / RumaQ