Et ole kirjautuneena.
Heba: Hiflex, Konala Locktite ( punanen ) ja sanot että haluiut sen auki ilman hydraulipumppua. Autotarvikeliikkeiden locktitet ei lähe auki kuin hitssaamalla yleensä.
ja Henkkka, pelasta mun päivä ja sano että oot perhees ainoo lapsi
- Muuli
Sami on ristiretkellä ihan asian puolesta. Toisalta juttu on kyllä niinkin, että henkilökohtaisesti mua ei hetkauta vittujakaan kukaan joka ei uskalla postata omalla nimellään.
Jos ei edes jollain 500 ihmisen splatboardilla uskalla seistä sanojensa takana omalla nimellään, on mun mielestään jo rangaistuksensa saanut ![]()
- Muuli
EIHÄN!
A . D .
Vittu pitää lopettaa nää laminointihommat kun näkee jo kummituksia
Pappajengi ainakin puheiden mukaan on Urho ![]()
- Muuli
Löytyis molemmat.
Boltti on Venom
- Muuli
Piippu 14 / 16 \"
Bore 687 / pienempi.
- Muuli
Takavirralta toi näyttäis
- Muuli
Huhuhuhuh... Lukekaas toi analyysi-osio, mä en oikeesti pysyny tuolilla
Lauma Puollustaa reviiriä, pantballissa on jotain alkukantaista... HUga huga huga zaga, muuli ottaa kartun mukaan ja lähtee kolkkaamaan naaraita ( Sami V:kin käy paremman puutteessa
)
- Muuli
Yleensä suurissa kaupungeissa pullot saa täyteen ainakin seuraavista:
Aga, Woikoski, Alko. Kannattaa ziigata luettelosta missä on toimipisteitä.
- Muuli
Nyt meillä on Sami-Hasbeen Seivaus: Me ollaan tällaisia Sniper-tyylin pelaajia, ja Snipertyyli ei ole niin helppo omaksua ja sisällyttää joukkueen pelinrakennukseen supair-kentällä. Eli me ei olla paskoja, joukkue vaan ei osaa hyödyntää meidän pelityyliä
- Muuli
Alan miehiltä löytyy lisääkin alan musaa, pitää pistää Seppoa kans taustalle ![]()
- Muuli
Se heinikko on sitten perin vittumainen siivota kunnolla, eli varatkaa aikaa ja välineitä ja sopikaa sen vaksin kanssa miten siivotaan. nimim. Liigakierroksella huhkinut.
- Muuli
Liiga:
DT ( kun muut on tuomaroimassa ja häissä )
Urho ( Mä EN pelaa )
Takeover( Tuuri loppuu mut taito ei )
Raaka kone ( Jos A pelaa Magholla )
AVR ei pääse kun molemmista lohkoista vaan 2 finaaleihin, ja ne on meille pystyssä parit kuskit
Divari:
infektio ( Komulaisen lvl10 TYHJENTÄÄ!!!! )
Ballrogs
wasted
Flaymin ( pitää jätkiä vähän psyykata
)
- Muuli
Aijai, vai Magin vaihto infernoon... On kyllä vähän potatis till potatis.
Kunnon tykkejä kilpapeinttiin:
Xtreme Emag
Angel ( v6, Lcd, IR3 )
Intimidator
Impulse Vision
Se Magho on mekaanisten mutkien parhaasta päästä, kunhan se on ns. vireessä. Ainoo Mekaaninen, joka on kovempi, on kunnolla viritetty Cocker. Eli toiseen mekaaniseen mutkaan en vaihtais jos on jo mag. Sähkömutkat onkin sitten eri hintaluokassa.
- Muuli
Ehkä meidän pitäis Sami tyytyä Hasbeenien osaan ja lopettaa peintti, kun me ei pelata yhdellä kädellä kunnolla...
Kiapa se harjoittelulla
- Muuli
Kurkkii toiselta puolelta syndiä ja jakaa toiselta puolelta yhdellä kädellä.... AUH Mä en mun 10 vuotisen painttiurani aikana ole vieläkään kehittynyt niin Charles Bronsoniksi, että a) pelaisin b) osuisin yhdellä kädellä.
- Muuli
Jos sä haluut niitä ritilöitä, niin ei löydy, kun oon sahannu ne molemmista pois. Mutta kumpikin kätiset löytyy.
- Muuli
Mulla on molemmat, mä en kyllä oo ihan saletti kumpaa sä yrität ostaa. Olisko liikaa pyydetty: Käytä pisteitä tms välimerkkejä. Sanoja ei tarvi kirjoittaa oikein.
Anyway: Mustana löytyy molemmat. 80 egee?
- Muuli
Zot zot, Nyt Tero suu siistimmäks tai muuli-pappa pesee saippualla
Penkkipeinttaajan huippuhetket:
DMZ vs Russian Legion: Kuvia kaihtamatta omalla pelillä turpaan itänaapuria
Twilight: Pannuun All Americans, Cyclone ja DT, joka sijoittui 3:neks, jättää vähän spekuloinnin varaa.
Urho vs Tytöt: Muahhahahah HOOOTERS!!!!!! ja sitten jaetaan omat pois
- Muuli
Menee turhan tiedon mestaroinniks mutta:
Alunperin minimägin highline oli toteutettu lyhyellä letkulla, 90-kulmilla ja pikaliittimellä, sen lisäksi Verttiadapteri kuului minimagin vakiovarustukseen. Piipun lukituskin oli toisin päin, kun loaderi oli Oikealla. Siks noissa maghon piipuissa on kaks uraa. Muistaakseni ihan alunperin myös Powerfeedi oli vakiona vain minissä.
- Muuli
Joo Tinalla varoventtiilit umpeen ja kosanilla pullo kuumaks!!! Kyllä meinaan lähtee, eikä tarvi edes punasia kuulia
- Muuli
Itseasiassa toi on Magi Minimagin vasenkätisellä rungolla
Ja eroahan ei ole muuta kun nuo rautasahalla poistettavat ritilät tuolla rungon kärjessä.
- Muuli
O
H
O
!
- Muuli
Magin tiivisteet käy.
- Muuli
Jee Heba, toi mun oli vaan tarkoitettu kalibroimaan läppää. Joo paintin pelaaminen Suomessa on kalliimpaa. Toisaalta ei mekään makseta palloista 65 Egee / 2000 case. Kuitenkin suomessa on pallon maahantuojia ja alan liikeitä, joista saa mutkille huoltoa ja neuvoja pahimpiin hätiin. Mutkia myymällä ei tollasta businesta ylläpidetä, vaan jollain se täytyy maksaa. Sen lisäks suomessa on euroopan vanhin liiga-sarja, jota ei olis ilman tiettyjen tahojen liigalle käyttöön luovuttamaa supair kenttää.
Halvemmallahan tietty pääsee jos tekee kaiken itse, mutta silloin täytyy olla joku tietotaito millä tekee, muuten ei jää kuin paskaa käteen. Painttiliikeistä ostamalla pääsee vapaaksi selaisista huolista kuten, tuleeko pallot ylipäänsä, onko rahdissa tullut vahinko + kaikki se työ minkä homma vaatii tullaaamisesta varastointiin. Jos noille ei laske mitään arvoa, on tietty halvempaa tuoda itse kuulia.
Ja joo. Ei suomessa oo halpoja kuulia, ellei sitten ole jotain megadiiliä.
- Muuli
Ohoo
Pikaiset taskulaskinoperaatiot:
Zappi jenkeistä chronic 50$ / 2000 kpl = 0,025 egee tai 15p / pallo
Zappi jenkeistä suomeen = Tulli+ alv = +20 %, Rahti isossa määrässä +10% = 50 x 1.2 x 1.1 = 66 Dollaria. Coolgames sanoo listalla 70 $, eli kate on 4 Egee / case. Coolgames myy pallocasen viidessä minuutissa, eli tunnissa 48 Egee katetta. 3/4 menee LEL + TEL + liiketilan vuokra + Whatever eli jää 12 Egee. Onneks painttiliikkeissä on duunissa kaikenmaailman Pummeja, kuten Flinkki, Ahonen ja Wellu, jotka tyytyy 12 Egee / tunti Brutto.
Hjallis sanois: Tää ei nyt oikeen oo hjyvää bissnestä..
Paljonhan palloista joutuu maksamaan, mutta ei pelkkä pallon myyntikään oikein elätä. Sit kun joku saa Pharmagelin Tehtaan tänne Suomeen EU-tukirahoilla, niin voidaan saada halvempaa palloa ![]()
- Muuli