Et ole kirjautuneena.
Kiitokset kaikille pelaajille. Ensi viikonloppuna sama uusiksi 8)
Viikonloppu lähestyy 8) Kyllä se kelikin paranee......
Dyen Millekenttä on käytettävissä ko. viikonlopun aikana Lahdessa. Jos kiinnostaa tulla testaamaan miltä tuntuu pelaaminen tämän hetken kuumimalla kentällä, ota ja kilauta 8) 8) 8) Reiska 0400-867120.
Varusteille ja pelaajille sisätilat käytössä, josta kentälle matkaa 10 metriä.Paikalta löytyy CO2 ja paineilmaa, sekä vuokra-aseet/varusteet. Zap ja Proto kuulaa on myös saatavilla.
Ks. Mutkaraadista kenttä kuvaa.Tässä kenttässä on lisänä vielä pari isoa burgeria eli yhteensä 42 syndiä.
Täytyy aamulla vielä ajaa kentälle, mutta takaisin ei taida enää onnistua ![]()
Toista se on meillä Rockissa. Meillä täytyy olla vähintään miesmannekiini ennen kuin pääsee tiimiin mukaan. 8)
Kimmo K. on varmaan jo tilannut kaikkia malleja
. Näkeehän sen miten jannu fanittaa meitä.Eipä ole kuin meistä kuvia kisojen jälkeen pb.fi sivuilla. :twisted:
Lahden kierroksella on kaikille pelaajille katto pään päälle. Jos joku haluaa teltan erikseen sen saa tuoda itse ![]()
Älä syö keltaista lunta.
(eskimoiden opetus lapsilleen) 8)
Maltti senkin kännikala, pudottelet ihmisten nurkkiin kaikkea kamaa. Olisit juonut kuin mies, niin olisit hukannut vain muistisi, niin kuin minä ![]()
(Lähes) realiaikaista kisaturnausraportointi palvelua tarjolla
Jänniä tarinoita ja mahtavia kuvia.
Isäntänä Maltti & Kumppanit
Täytyy varmaan kanssa tulla Miken avuksi juottamaan Kaitsu siihen kuntoon, että päätuomari toiminta on varmasti ammattimaista 8)
Siinäpä kuuman näköinen parivaljakko. ![]()
Mites nää Sami liittyy tuulipukuihin? Hmm... Tarkemmin ajateltuna se voisi olla KUUMA yhdistelmä tuulipuku ja Elvis-Lasit. 8)
Vanha kunnon sotaratsu löytänyt pitkällisen ja ansiokkaan etsinnän jälkeen uuden ylpeän omistajan. 8) Varokaahan Kuopion suunnassa sillä uutta enkelin omistajaa polttelee kovasti päästä ampumaan muita plexiin. :twisted: Täten päätän raporttini täältä tähän. ![]()
Juu onhan se saman vuorokauden puolella, mutta painotan sanaa kisapäivä, jolloin kisailtana voi ihan hyvällä omallatunnolla palkita itsensä rankan peliPÄIVÄN jälkeen. ![]()
Kyllä vain, lähtönopeus oli kyllä säädettävä. Nyt en vain muista oliko se tehty niin, että siinä oli kaasun ulostulossa pelkkä kuristin ruuvi jota säätämällä saatiin virtausta suurentamalla/pienentämällä lähtönopeudet kohdalleen. Jokunen erilainen mutka kun on käsissä ollut niin ei aina muista.
Se pirun nimi ei vielä ole tullut mieleen.
Näissä kahdessa asiassa löytyy kyllä näppärä aasinsilta toisiinsa. Tiedoksi, että Iso-K:n pelaajat ei juo kisapäivänä, vaan tarkoitus on aidosti pyrkiä pelaamaan kunnolla. Sitten taas mitä tapahtuu pelien jälkeen on sitten ihan oma juttunsa ja niistä yleensä ei tapahtumia puutu. :twisted: Siis älkää nyt unohtako arvon kiinnostuneet peinttaajat alkuperäistä tarkoitusta. Jos olet kiinnostunut liittymään meidän hulvattomien velikultien joukkoon ja täytät tiettyjä kriteerejä saavuttaaksesi meidän varauksettoman suosion.Ota ja täytä sivuiltamme lomake ja pamauta postia matkaan niin otamme yhteyttä sinuun lähiaikoina.Jos tiedät hyviä kossu johdannaisia juomareseptejä katsottakoon se myös maininnan arvoiseksi eduksi. 8)
Tuli siihen jotain muutakin loistavaa alkoholipitoista juomaa mukaan. Kaitsulta saa varmasti oikean reseptin. Onhan se niin , että tämän paukun jälkeen ei ole enää huonoa viinaa olemassakaan. :twisted:
Muistaakseni ja varmistaakseni olenko oikeassa kyseisen aseen suhteen, niin onko noissa aseissa piippu jopa jengalla? Tämmöinen muistikuva vain tulla tupsahti mieleen. Icon-Z:n piippu kun oli kuten Sami kertoi ruuvilla , joka todellakin tippui helposti.
Parahimmat vanhukset. Ikävä tuottaa pettymystä. Olette oikeassa, sekä väärässä. Ase ei ole Icon-Z vaan englantilainen kopio ko. aseesta. Meille tuli niitä aikoinaan kaksi kappaletta näytiksi ja ne ei todellakaan toiminut ihan loistavasti. Myytiin tai lahjoitettiin jonnekkin nimellistä korvausta vastaan.Kerron mutkan nimen kunhan vain näin vanhana ihmisenä saan sen mieleen. ![]()
Täytyy Kaitsu myöntää, että ÄRJY- paukku on todellakin nimensä veroinen. Join moisen "drinkin" Kuopiossa :shock: ja voin vannoa, ettei ole pikkupoikien juomaa. Meinas karaistuneella juopollakin viinahissi alkaa toimimaan. 8)
Otappa yhteyttä tosta Miken osoittamasta paketista. Siinä on vielä enemmän kuin pelkkä perussetti.Kunnon paketti on aina pitkän päälle halvempi. 8)
Saa tietenkin. Hintaa niille tulee 550€ ja kaupan päälle enkeli kamoineen. :twisted:
Ps. Enkeli on tällä hetkellä nähtävissä/hiplattavissa Seinäjoella Diehard Paintballin myymälässä. Yksi "innokas" sen sinne pari viikkoa sitten halusi, mutta ei ole kuitenkaan ehtinyt käydä paikan päällä, joten vapaasti vielä ostettavissa.
Leimoissa on virtaa. Tarkistan huomenna , kunhan ehdin reissusta kotiin mitkä ne tarkasti ottaen on.
Joo mulla on :twisted: