Splatboard

Suomen paintball-skenen kohtauspaikka

Et ole kirjautuneena.

#126 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » MYYTY » 2005-09-05 16:08:46

MYYTY, jotkut ne vaan ymmärtää laadun päälle.

#127 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » MYYTY » 2005-09-04 10:58:04

HCS-Keq kirjoitti:

Testattavissa + hipelöitävissä SuurTörnissä, sovi tapaamisesta etukäteen.

Ilmat ja sähköboxi kiinni ja kentälle tekemään jälkeä. Tämä mutka ei tarvi upgradauksia, vakionakin tarkempi, hiljasempi ja nopeempi kuin mikään kikkailtu tippmanni tms. low end mutka.

#128 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » M:Hiilari täyttölaite » 2005-09-03 15:34:30

EwK kirjoitti:

eihän kukaan osta noita.. noi tehään ite.. koko härveli makso mulle 6e.

roll

#129 Re: Tekniikka » Tippmann a-5 response trikker » 2005-09-02 19:43:53

Eihän se nyt ihan paska oo mutta kyllä E-Grippi on huomattavasti mukavampi käyttää ja säätää kohdilleen.

#130 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » MYYTY » 2005-08-31 10:59:52

Testattavissa + hipelöitävissä SuurTörnissä, sovi tapaamisesta etukäteen.

#131 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » MYYTY » 2005-08-29 19:30:47

Up^^ DYE laatua pilkkahintaan vs. pilipalia sikahintaan. UP ^^

#132 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » Lahjoitetaan Spyder!! » 2005-08-25 10:57:11

Mä voin hakee sen ja antaa laadukkaan konjakkipullon tilalle.

#133 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » MYYTY » 2005-08-24 19:30:39

Dye LCD Matrix väri tyylikäs sininen, mattapintainen eli sopii myös metsään hyvin.

MYYTY

Ylivoimainen metsäkentille nopea ja ennenkaikkea varmatoiminen valinta kisakentille asti.

http://www.splatweb.net/www/mutkaraati.php?mid=219
http://www.warpig.com/paintball/technic ... matrixlcd/
http://www.pbreview.com/products/reviews/2292/

Kaupanteko sähköpostilla tai puhelimella 16 jälkeen, EI YV, renkaanpotkijat hankkikaa joku muu kohde...    :evil: 

MYYTY!

#136 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » A-5lapco, syndit, mpuku » 2005-08-21 09:29:06

Mieti sitä ja ota yhteyttä vasta sitten jos on jotakin ostoon liittyvää mielessä.

#137 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » A-5lapco, syndit, mpuku » 2005-08-19 19:09:52

Takki lähtee 30 eur, ei oo kauppojen maahantuoma joten aivan samanlaisia housuja samalla kerrosrakenteella en tiedä, vastaavaa camoa löytyy UK -puvuista.

#138 Re: Tekniikka » Ionista!! » 2005-08-18 18:44:17

-Ap- kirjoitti:

Ionin kuvia oon katellu mutta tähtäintä en ole huomannut olevan missään alkuperäisenä?  Eli onko siinä semmone vai miten se on piilottettu?

Ei ole, tähtäin kun sattuu painttimutkissa olemaan vain tiellä, esim. tippmanneissa tähtäimet on lähinnä "ulkonäön vuoksi" samoin kuin jälkiasennetut kiikarit ym. "rekvisiitat". Tähtäimen tarpeettomuuden huomaa kun muutaman pelin pelailee vauhdikkaampaan malliin.

#139 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » A-5lapco, syndit, mpuku » 2005-08-17 18:37:13

Maastopuvun housut on jo menny, takki + muut hilppeet könttänä 50eur. Takin merkkiä en nyt jaksa käydä tsekkaamassa, mutta on ehtaa army kamaa (nato). Koko tosiaan M niinkuin ilmotuksessa mainitaan.

#140 Re: Tekniikka » Tämän saa poistaa » 2005-08-14 19:18:10

väne kirjoitti:

Ei siit tarvii väitellä mut ihan uteliaisuuttani kysyn et mikset lämpee sille syötölle?

Varmaan samasta syystä kun moni muukin, eli kun se muussaa palloa varsinkin viileillä keleillä, ratchetti menee aika ajoin uusiksi ja muussauksen yhteydessä cyclone on hankalahko putsata kunnolla. Toki noita oireita ei välttämättä ilmene jos ei pelaa vuoden jokaisena kuukautena  tai jos palloa ei mene ikinä montaa per/s lävitse jne.

#141 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » A-5lapco, syndit, mpuku » 2005-08-11 09:07:59

Maastopuvun takkikin myyty ekalle rahalliselle ostajalle.

ENÄÄ A-5 PALA MYYNNISSÄ! hae pois ja tee hirvikivääristäsi ketterämpi.

Lapco sovitinpala Tippmann A-5 kahvaan, palan avulla saa esim. dropin tai kiskon siististi ja tukevasti huonon vakioratkaisun tilalle.
hinta 10 eur kaupanpäälle omatekonen alumiinidroppi.
http://www.pbreview.com/products/reviews/1845/

Polvisyndit myyty! nopeimmalle.

En toimita mitään postiennakolla! maksu tilille ja paketti postiin tai nouto esim. sipa z-bliz sh tai hcs peleistä tai Riihimäen suunnalta.

Yhteydenotot sähköpostilla tai tähän perään ei YV:tä kiitos!

EDIT: myytyjä poisteltu (housut, syndit, takki )

#142 Re: Aloittelijat » ilma vai hiilari?? » 2005-07-13 08:17:45

Le_Samuel kirjoitti:

Kuulin että sitten tuon paineilman täyttäminen olis vaikeampaa? eli siis ellei itsellä ole pulloa josta täyttää tms.? kertokaa ihmeessä

Ilmahuollon kiertokulku karkeesti: 200-300 baria kompurasta (vaikkapa palo-asemalta tai painttifirmalta jne.) ilmaa esim. jengisi sukelluspulloon (~10L) josta sitten täyttölaitteen avulla täytätte pelipullonne. Täyttäminen on yhtä vaikeeta ku kaljapullon avaaminen, eli luonnistuu suomalaisilta paremmin ku pelaaminen.

Sukelluspulloja sukellusfirmoista painttiliikkeistä jne. täyttölaitteita=filli painttiliikkeistä ja niihin liittyvät kysymykset kannattaa osoittaa suoraan liikkeiden puhelimiin. http://www.splatweb.net/www/linkit.php?cid=6

Vastaavasti CO2, vuosivuokra tms. AGAN woikosken jne jne. kanssa isosta täyttöpullosta siitä täyttö sitten täyttölaitteen avulla, tai sitten jonkun painttifirman avulla sama homma.

CO2 "asiaa": http://www.paintball.fi/cgi-bin/datacgi ... lrecord=24

#143 Re: Tekniikka » A-5 flatline » 2005-07-13 08:00:58

väne kirjoitti:

1Mitä mieltä ootte A-5 flatlinesta?2Hyviä ja huonoja puolia.3Miten se on toiminut niillä ketä sitä on testannut?4Mitkä kuulat on parhaita?5Millä säällä toimii?6Ja niin edespäin. :?

1 jos haluaa kantavuutta kannattaa harkita
2 pallonirso tietyin varauksin, hankalampi puhdistaa, likaisena todella epätarkka
3 kesällä toimii ok talvikaudella (viileällä) heikosti, varsinkin kovilla sarjoilla, kaikenkaikkiaan "normaalipiiput" on helpompia tuttavuuksia koko kaudelle.
4 makuasia jos joku haluaa väitellä, mutta yleisesti pieniboreiset toimivat hyvin, esim. RPS Evilistä olen kuullut eniten kehuja, myös Rampagen tiedän pelaavan hyvin.
5 katso kohta 3
6 hakujen avulla saa kattavan vastauksen kun lukee sieltä täältä rauhassa, se tosin vaatii hiukan viitsimistä asian eteen... smile

#144 Re: Yleinen » Vanha kunnon metsäliiga » 2005-06-29 17:08:45

Törnicupista n.50% on juuri tota, kahtena peräkkäisenä vuotena huima 3 joukkueen osanotto, joukkuekoko ~10 äijää.

http://www.paintball.fi/cgi-bin/datacgi ... cleID=1057

Metsäpelaajia on Paljon mutta niistä suuri osa "satunnaispelaajia" tyyliin kerran kuussa, hyvin pienissä porukoissa ja  kai se niin on että osaa ei vaan kilpailu kiinnosta edes metsän vertaa wink tarviiko kiinnostakkaan? Itseä kiinnostaa, kilpailutyydytystä  voi kuitenkin jossakin vaiheessa hakea muualtakin...

Metsäpuolen toiminta ja yleiset kaikille avoimet kutsupelit on varsinkin tänä kesänä astunut taas askeleen eteenpäin, varsinkin teamien yhteistyö ja henki on todella loistavassa iskussa! Suosion syy onkin ehkä juuri nuo yhteispelit ilman ihmeempiä vastakkain asetteluita, kilpailu menee aina jossakin kohtaa liian vakavaksi ja karsii harrastajia...

#146 Re: Yleinen » Kumpi piippu? » 2005-06-23 11:55:51

Gekkuli kirjoitti:

Mitä kuulaa kannattaa tossa SP:n Progressivessä käyttää? Näyttäs olevan .689 toi piippu. Mitä te kokemuksia omaavat ootte käyttäny?  8)

Esim. RPS:n kaikki ja Blaze.

#147 Re: Tekniikka » sänkömutkien tulinopeus » 2005-06-23 06:27:42

Aika harvassa noi Q-loaderit on mutta kyllähän niitä ainakin se yks kpl on todettu olevan "liikkeellä". Ei siitä oikeen sähköboksin korvaajaksi tosin ole, käyttö on hiukka kulmikasta... tottumiskysymys? Syöttö on kyllä omaa luokkaansa wink

.. tulee mieleen koominen tapaus kun huonosti kiinnitetty "haitarifeedi" irtosi kaverin mutkasta...  ei siinä ehtiny suuta avata kun "boksi" oli tyhjänä maassa, tuli mieleen että tarviiko se mutkaa ollenkaan, kaaressa pallot lensi ulos ilmankin ja hajosi hyvin.... wink onneksi ei ollut pelitilanne smile

#148 Re: Yleinen » Kumpi piippu? » 2005-06-23 06:07:33

SP:n Progressive 16" on kokemuksia, A-5 matalapainesetillä ja tolla piipalla oli tarkin tipi millä mä oon pelannu, suosittelen!

#149 Re: Tekniikka » 98 Flatline A5seen ?? » 2005-06-20 15:55:36

HeBe kirjoitti:

Vai käykö, viittiskö joku kokeilla ?? jos jollain vaikka sattus olemaan moinen barrel adapteri, ei kehtais ihan turhaa ostaa sitä piippua.

Mulla on tippmannit takana mutta sen mitä niitä oon ropaillu ni väittäisin että ei löydä adapteria mikä käy tohon tarkotukseen heittämällä.

Jos tollanen ois niin oon melko varma että se ois osunu silmään ainakin jenkkisivuilta... Se että kukaan ei oo vastannu kysymyksees viittaa samaan vastaukseen.

#150 Re: Tekniikka » Ionin uusi metallirunko » 2005-06-16 11:27:21

Tuolta voit kysellä lisää kuvia: <!-- e --><a href="mailto:sales@strangegear.com">sales@strangegear.com</a><!-- e -->  wink

Keskustelualueen alatunniste

Powered by FluxBB