Splatboard

Suomen paintball-skenen kohtauspaikka

Et ole kirjautuneena.

#126 Re: Yleinen » top 10 KUUMAT jutut » 2002-12-01 23:49:20

lopettakaa

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#127 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-28 19:18:30

eli muistakaa lapset ottaa tuohta mukaan..

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#128 Re: SPBL-keskustelut » Pelipaikat » 2002-11-26 20:17:26

hyvin suunnitellulla kameroiden sijoitteluilla saisi vaikka curlingin näyttämään vauhdikkaalta. mun pointti tossa edellisessä viestissä oli se että peintti on mielestäni laji joka sopii paremmin telkkariin kuin paikanpäältä katsottavaksi. x-ball olisi kuitenkin toimiva konsepti myös siinä. jokainen liputus olisi kuin maali junttikuulassa ja peleissä olisi varmasti enemmän vauhtia. ulkopuolisen olisi helpompi ymmärtää mihin kentällä pyritään. vähän niinkuin minä ja jääkiekko... en mä tajua mikä on paitsio tai mitä helvettiä karvaaminen tarkoittaa mutta kuitenkin aina kun joku lyö sillä kepillä sen pallon sinne verkkoon ni juontaja huutaa ja sille jengille laitetaan yksi piste lisää.. yksinkertaista. paintball on vielä kuitenkin kaikkialla lapsenkengissään.. itse uskon että laji tulee vielä jossainvaiheessa kasvamaan varteenotettavaksi extremelajiksi eikä kuitenkaan ikinä suuren yleisön urheiluksi enkä sitä haluaisikaan.. olisi kuitenkin kivaa jos jossainvaiheessa sulle voitaisiin maksaa vaikka muutama euro siitä että pelaat.. sehän on kaikkien hartain toive ja siihen olisi tietysti pyrittävä..
mutta siis joo.. musta on ihan yksi ja v***n hailee misä ne liigakierrokset pelataan koska liigaa pelaan vain omaksi ilokseni... parempi vaan kun on jossain pellolla, antaa vaikka juicen & co hoitaa toi näkyvyys puoli.

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#129 Re: SPBL-keskustelut » Pelipaikat » 2002-11-25 16:49:24

lumilautailua seurataan kyllä useinmiten televisiosta.. samalla lailla peintinkin saisi tvssä näyttämään mielenkiintoisemmalta hyvin suunnitellulla kameroiden asettelulla ja muutamalla lisä efektillä ja kunnon juonnolla. käsittääkseni lumilautailussakin ainoastaan erikoistapahtumat kuten ne hyppyskabat tuomiokirkon läheisyydessä vetivät katsojia lajin ulkopuolelta.. samalla lailla toimisi x-ball peintissä. jos esim moonteeveen tai jonkun muun saisi kiinnostumaan liigan tahi vaikka parin milleniumin julkaisemisesta saisi sitä yleisöä sitä kautta.. sitten järkättäisi yksi kunnon x-ball pläjäys kunnon mestoilla parin ulkomaan vieraan kanssa. 

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#130 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-25 16:37:15

no prkl.. ei se mitään.. oletko tulossa sinne skaboihin ens viikonloppuna? otan molemmat sinne mukaan. 50 on nyt huudettu siitä..

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#131 Re: Yleinen » . » 2002-11-25 16:21:51

en ollut päissäni. olen absolutisti.

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#132 Re: Yleinen » top 10 KUUMAT jutut » 2002-11-24 01:32:48

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.xball.com">www.xball.com</a><!-- w -->

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#133 Re: Yleinen » . » 2002-11-24 01:23:38

vielä lisättäköön että keikat senkun kuumenee kun tulee lisää jengiä mukaan. vielä kerran iso kumarrus takeoverille hyvästä päätöksestä.

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#134 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-24 01:20:45

ostakee hyvä piippu!

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#135 Re: Yleinen » . » 2002-11-24 01:06:58

ja noi kuopiolaiset vaan koomas hotellihuoneessa eikä silti päässy semeihin:)

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#136 Re: Yleinen » . » 2002-11-24 01:05:46

joo.. mayhem oli ihan jees. pelit meni päin vittua mutta oli hauskaa. top 10 threadissa hyvä kuva joka selittänee miksi ei ollu skandeja semeissä:) players party (kukkisbileet) oli damin parhaassa klubissa jossa soitti mm Lisa Loud ja Nick Warren! ja jugi skoretti tuplasti tolla reissulla:) portugali oli kanssa ihan magee... kaikki peinttajat  5 tähden hotellissa.. respasta sai tulitikkuja huoneeseen asti ja huhujen mukaan myös mieshuoria. onko jugilla vielä peppu kipeä kuuluukin kysymys.. paras matka sitten ikinä oli kuitenkin orlandon world cup toissa vuonna..... tai sitten turun liigakierros vuonna 87?

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#137 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-21 21:28:57

pyrin tuomaan piiput näytille sinne skaboihin.. myyn sitten sille joka siihen mennessä eniten tarjoaa.

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#138 Re: Turnaukset » Millennium päivämäärät julkaistu » 2002-11-21 21:26:07

ai sunkin tarttee nyt kirjotella tänne kun et voi enään kirjotella snäpäriin kaikkia sun patoutumia smile tuntuuko helpottavalta kirjoittaa ihan omalla nimellään?

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#139 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-21 01:09:24

kiitos korjauksista.. noinhan ne taitaa mennä.. 12tuumasia on molemmat

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#140 Re: SPBL-keskustelut » Liiton rahankäyttö ja ens vuoden hankinnat » 2002-11-21 01:08:16

nehän myi noita millenium kenttiä

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#141 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-19 19:12:34

hmm.. ei pysty muistaa. teardroppi on aika iso. stainlessia olen käyttänyt jos pallo on ollut vähän pienempää. molemmat taitaa olla 14 tuumaisia. tarjoukset maililla.

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#142 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » m: pari huiluu enkeliin » 2002-11-19 14:10:36

teardroppi ja joku stainless steel piippu (dye?) tarjoukset sähköpostilla ja kysymykset tänne..

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#143 Re: Yleinen » Tällä tapaa » 2002-11-18 22:42:37

pallo menee niitten väliin.. miten niin hyvä mieli?

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#144 Re: Yleinen » maailmalle? » 2002-11-16 01:34:28

onneksi olkoon takeoverille päätöksestä lähteä kiertämään milleniumia tosissaan. hienoa että muutkin joukkueet kuin me ja twi yrittää todella päästä huipulle. uskon että takeoverin tulokset tulevat euroopassa olemaan helpostikin kilpailykykyisiä cyclonen rinnalla eli toivottavasti ensi vuonna nähdään ama puolella ainakin kaksi suomalaisjoukkuetta palkintopallilla!
kysymyksenäni onkin että onko suomalaisilla joukkueilla minkälaisia intressejä kiertää ulkomaita samalla voluumilla (4-5 kierrosta)? kiertääkö milleniumia ensi vuonna cyclone, clone, takeover ja mahd. twilight? vai onko muitakin tulossa?
olisi myös kiva kuulla kaikkien myös vähemmän harrastaneiden mietteitä maailmalle lähdöstä..

marko/cyclone
 

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#145 Re: SPBL-keskustelut » Liittohallituksen ehdotusten luonnokset » 2002-11-16 00:45:30

liigasta 10 mäni

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#146 Re: Yleinen » TOP 1 » 2002-11-16 00:36:12

niinku mitä??

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#147 Re: Yleinen » Känniläppää » 2002-11-16 00:34:31

sulla ei sami taida olla oikeata elämää??

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#148 Re: Yleinen » TOP 1 » 2002-11-15 15:49:55

miten sami ja ad on saanu noi hasbeen statukset?

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#149 Re: Yleinen » turhat facet » 2002-11-14 01:35:47

kaikki peintinpelaajat on ihan vitun turhia ihmisiä..   

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

#150 Re: SPBL-keskustelut » Liittohallituksen ehdotusten luonnokset » 2002-11-14 01:26:56

kierrosten määrä neljään jotta me elitistiset (tarkoittani kai cyclonea) runkkarit voitaisi tehdä jotain hyödyllista niinkuin esim treenata sen siaan että piestään ei niin elitistisistä paskat pihalle vielä viidennen kerran vuodessa.. liigasta neljä kierroksinen ja sitten lisää yksittäisiä hyviä skaboja (kuten loppuvuoden 10 mäni)
minkä takia muuten kaikki liigan viidennestä sijasta alaspäin olevat pelaajat näyttävät jostain syystä vihaavan parempiaan? onko iippo/nato todellakin onnistunut pilaamaan kaikkien \"kovien\" joukkueiden maineen..?
mielestäni helppi oli oikeassa sanoessaan että suomessa ei ole 15 liigaan kelpuutettavaa jengiä.. nykyään olisi musta ihan sama vaikka divarijengitkin pelaisi samassa sarjassa.. vai pitäisikö perustaa kolmas ns. \"elitistiset runkkarit jotka on niin tyhmiä että haluaa ulkomailla pelata\" divisioona?? ´
pakollinen muutos olisi kuitenkin ehdottomasti että finaalipeleistä pääsisi eroon.. ne vaan antaa tuurille liikaa valtaa..
anteeksi pienoinen eksyminen aiheesta mutta mielestäni \"elitistinen runkkari\" kaltaiset kommentit eivät kuulu tähän viestiketjuun.. pistää vaan syömään toi kateellisten paskanjauhanta...

luulin kerran olleeni oikeassa mutta erehdyin

Keskustelualueen alatunniste

Powered by FluxBB