Splatboard

Suomen paintball-skenen kohtauspaikka

Et ole kirjautuneena.

#176 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » M: Raven OBG Paintball Pack sininen » 2004-02-16 18:28:29

Eli myydään RAVEN OBG Paintball Pack. Kooltaan varmaan DYE:n 4day roller mutta reppu muodossa.

Features:
-GUN HOLSTER-eli kulman saa pullon piipun ja boxin kanssa kantoon. Voi mys käyttää snoukan tai skeitin kiinnittämiseen.
-kova muovi laatikko alaosa mihin saa maskin laitettua suojaan ettei tarvitse huolehti sen musertumista esim koneessa tai muiden kamojen all.Väli levy joka eristää laukun suojatun alaosan ja yläosan.
-Valmiit pehmustetut suojatut piippupussit.
-irrotettava tool bag. Käytännöllinen jos pelaa milleä.
-Isot sivutaskut sälälle.
-Paljon piniä taskuja pienelle sälälle.
-Selkä tuki
-Jämpti laukku.

Riittää kaikkien kamojen ja parin vaihtokerran kuljettamiseen. Hikiseen yks mille kierros sisään jos bulkit laittaa erikseen tai ympärille.

Linkki sivuille ravenin sivulle mistä näkee sen speksit.


http://www.kingman.com/section/raven/bags_packs.html

Eli 4 kpl tollaisia laukkuja myynnissä á EUR120. Tai 2+ kpl ostajalle 100eur/kpl.

Laukut käyttämättömiä tehtaan muovipussissa.


Yhteystiedot:

puh
0440866366

SMS tai soita. Älä mailaile mulle koska en ole PBheaven.

Patrik Louko

Patrik

#177 Re: Yleinen » Liiga vaikkaus 2004 » 2004-02-16 17:43:36

No luulen ton top 4 pysyvän samoissa paitsi että Takeover jatkaa nousua 1 tai 2 paikalle.

Cyclone ei voi sanoa varmaan 2 tai 1.

DT ja urho skabaa toiseksi prhaimman häviäjän sijasta.


Sitten on se suuri rako mikä on SMssä ollu jo jonkin aikaa. En usko viime kaudella alle 4 sijan olleiden joukkueiden nousevan sen maagisen 5 sijan yli.

Muut joukkueet pelailee aika samoin. Trivoga varmaan tulee yllättämään.

Qualityn toka kausi. Ei ole enää alotteleva joukkue. Pakka pitäis olla yhden kauden jälkeen kasassa. Vaikee sanoa, Y-kin lupaili suuria \"yllätyksiä\" joukkueelta. Viime kaudella yllätys oli kuitnkin että Qulity oli niin paska. Ehkä nyt tehdään come back?

Patrik

#179 Re: Yleinen » NXL preview ohjelma FOX sportilla??? » 2004-02-02 14:09:16

NXL:stä piti tulla joku ensimmäinen testi ohjelma vähän aikaa sitten muistaakseni 28.1.2004. Halusin vain kysellä onko jollain kyseistä filmin pätkää.

Patrik

#181 Re: Yleinen » kustannuksia..... » 2004-01-06 22:42:18

Toi määrä riippuu niin paljon pelaajasta. Jos vertaat Millenium pelaajaa joka pelaa vuodessa yli 4 kierrosta milleä ja SM liigan niin rahaa palaa vähän eri mallliin kuin pelkkää suo liigaa pelaavaa jonka ulkomaan kiertue koostuu Joymastersistä.

Jos haluaa pelata ns. ammattilaistasolla niin pitää olla valmis maksamaan ainakin 50 jopa 80 laatikkoa palloa vuodessa + kulma + matkat + asuminen + osallistuminen + ruokaulkomailla + yms. Kyllä se menee aika lähelle 1K/kk ehkä hunti kakas alle.

Pienemmilläkin panostuksilla pärjää jos pelaa vain suomessa missä kuluu treeneihin ja turnauksiin joku 15-20 laatikkoa kuulaa/pelaaja vuodessa.

Patrik

#182 Re: Yleinen » Turku Trojans? » 2003-12-29 09:23:37

No niin Sami uskon sulla tilastot olevan kaikki kohdallaan.

Siis tää ei ole tilastollinen juttu (jos et heti käsitäänyt). Fakta vain on se että turku hävis pelit joka kerta Clonelle. Pidettäessä muut asiat ja faktat riippumattomina tarkoittaa Clonen olevan parempi kuin DT. Molemman joukkueen ollessa Suomalaisia. Ei DT voi olla suomen paras joukkue koska on parempiakin --> CLone. Sami jos tipuit messistä niin voin vaikka piirtää sulle kuvan.

Niinku sanoin en ala kommentoimaan sitä mikä on Suomen paras joukkue. Mutta faktana DT ei ole parempi kuin CLone joten ne ei ainakaan voi olla suomen paras joukkue.

Patrik

#183 Re: Yleinen » Turku Trojans? » 2003-12-28 18:20:29

Miten DT voi olla Suomen paras joukkue? Se hävisi kaikki pelaamansa pelit Clonea vastaan kaudella 2003? Eli se ei ainakaan ole permpi ku Clone. Clone on Suomalainen joukkue. Eli DT ei voi olla Suomen paras joukkue (PISTE).

Se että, kuka on suomen paras joukkue on sitten eri asia mitä en ala kommentoimaan.

Patrik

#184 Re: Yleinen » Silver Bullet LCD, kestää/ei? » 2003-12-22 15:31:12

Takeover (\"ryynit\") tajuu ton metsän päälle :-).
Sitä varmaan on paljon siellä päin....

Locco/ TAKEOVER + muita joukkueita

Patrik

#185 Re: Turnaukset » MS 2004 » 2003-12-20 08:35:24

MS liigaan tulee tietääkseni ainakin yksi kierros lisää Puolasta ja sitten yksi kierros lisää norjasta.

Noi on ainakin ne turnaukset joita suunniteltiin jo WC aikaan. Mutta ne on saattaneet jo muuttua.



Patrik

#186 Re: Yleinen » tärkeä threadi » 2003-12-13 18:05:22

Jos ette tienneet niin Saddam Hussein jäi kiinni.

#187 Re: Yleinen » mitä erilaisia piippu systeemejä » 2003-12-13 09:40:09

Noita systeemejä löytyy kymmenittäin. Käy katsomassa vaikka jenkki paintball nettikaupoista.

En kyllä suosittele jotain Freak (aka MOHAVE) piippua tai vastaavaa jos olet ostamassa. Kananttaa ostaa jokin piippu joka on enintään kahdesta osasta tehty jotka ovat pysyvästi kiinni toisissaan.

DYE:n piiput ovat hyviä. Mutta noi kasattavat systeemit on vähän huonoja olen pelannut Freakillä 2 vuotta ja huomaa selkeän eron kiinteästi toisiinsa tehdyillä piipuilla ja ns mohaveilla.

Mielummin kannattaa ostaa vaikka kaksi erillistä piippua joissa on eri bore koot.

Patrik

#188 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » M: Nyx Matrix » 2003-12-11 22:17:08

Eli toisin sanoen aseella ei ole hävitty kuin kerran :-)

CLONELLE

Onnea uusille suomen mestareille.

Patrik

#189 Re: Yleinen » Parhaat pelaajat? » 2003-12-09 16:05:44

Suomen ISOIN 7man all star joukkue:
Frontti,
Hese, Ile, OPO tai meitsi (en varma kumpi joutuis)
Midari
Iippå, Kaitsu(mysö toimii joukkueen komentajana)
Backsi
Jesse Egi

Joukkueen koko 836kg. ;-)

Suomen pb piirien luotettavin 5man kokoonpano:
Eteen,
Roman
Keskelle,
Tuomo, Wistupa
Taakse,
Mauno ja Kissa

Suomen parhaten yhteenpelaava 5man kokoonpano:
NATO, Y, TOMU, SAMI (cyclone), MIDI

Tää on sitten läppä OK.

Oikeesti suomen top 5 pelaajaa tällä hetkellä:(ei järjetyksessä)

-EGI
-Stark
-Helppi
-Danny
-Fisu tai Jukola (sori Fisu :-))

Kaikki hyviä omalla tyylillään.

Ensikauden lopussa parhaat 5 pelaajaa

Meitsi
Danny
Stark
Egi
? joku muu ehkä Conny tai Siittari

Patrik

#190 Re: Turnaukset » 3 - man Open » 2003-12-05 20:39:58

Ok no meitsi ei sit varmaan voi tulla mestoille :-) pitää kattoa.

Patrik

#191 Re: Turnaukset » 3 - man Open » 2003-12-05 16:50:15

Juice kulmat myydään ku niitä ei käytetä. Ei jää turhaa rahaa niihin kiinni ja niistä saa vielä jotain myydessä. 2v vanha kulma ei ole juuri minkään arvoinen jos et osta tippmania.

Noi kuitenkin kehittyy sitä vauhtia ettei todellakaan kannata pitää niitä lojumassa lattioilla. (Esim. enkelit ir3 tai speedit, kuka niitä oikeesti enäää ostaa ku tuli nyxit ja uudet timmyt). Kun DM4 tulee ensi kaudelle myyntinn niin, se tiputtaa muiden kulmien hinnat olemattomiin. Jos halua jotain elektro kulmasta niin  se pitää laittaa nytten myyntiin sillä on toistaiseksi arvoa.

Mut joo menkää pelaa 3mania loistavaa....

Pitää katsoa jos ite olen tulossa jossain kokoonpanossa..

Patrik

#193 Re: Turnaukset » One-on-One » 2003-11-24 09:37:31

Enkä aijo ottaa 1on1 ennenku meitsi saa oman kulman jaa oon ehtiny pelaa sillä noin kk ajan.

ELi aikaisintaan noin tammi helmi 04 paikkeilla....

Patrik

#194 Re: Turnaukset » One-on-One » 2003-11-24 09:34:13

Jos en ihan väärin muista niin OLEN ahvenanmaalla...myös


Patrik

#195 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » 750EUR, UUSI impulse, maxflow, pullo, Xbord revo, piippu » 2003-11-23 14:48:05

UP Up no nytten kannattaa hankkia toi. Saa kaiken pelkän kulman hinnalla. 750E ens kudelle huippu kulma. Ei tarvii sitten taas sijoitella boksiin ilmoifin piippuun ku ne on jo messis...

Patrik

#198 Re: Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan » 750EUR, UUSI impulse, maxflow, pullo, Xbord revo, piippu » 2003-11-20 14:09:29

ELI 750EUR

Musta impulse (Cricket Boardilla [ei visionia mutta valmiudet sitä varten on jos haluaa lisätä])
Max FLow 1,1l
Vakio teardrop 12\" (musta)
Revolution X boardilla (Vihreä)
ja
REDz pullo suoja

Loistava toimiva kokonaisuus jossa on kaikki tarvittava.

Kaiki Vain 750EUR

Yhteydenotot vain email kiitos (POIKKEUSELLISESTI)

<!-- e --><a href="mailto:patriklouko@hotmail.com">patriklouko@hotmail.com</a><!-- e -->

Ei puheluita tai tekstareita.

Patrik

#199 Re: Yleinen » Ei yleistetä, kiitos » 2003-11-20 10:06:56

Tero
"EI todellakaan.Täällä kaikki oikeet skabat voitetaan. ;-)"

No ei, tää läppä taas meni ihan överiksi. Totta olisi varmaan parempi vaikka keskutella tää juttu Juicen kanssa. Mutta voin kyllä pelaa juicee vastaan vaikka 1 on 1 pelin. Missä voidaan todeta ööö jotain ....

Agimo kiitti en jaksanu ite pistää tota aikasemmin. Editoin sen pois eilen. Mut nytte tää threadi saa jäädä.

PS: Minä pelaan liigaa ensi vuonna jos jollain oli epäselvyyttä asiasta.

Patrik

#200 Re: Yleinen » dis or dat? » 2003-11-19 21:18:57

Pingispallo


Saada muijalta plexi hitti vai juoda aamulla frendin spesset?

Patrik

Keskustelualueen alatunniste

Powered by FluxBB