Et ole kirjautuneena.
Mikäs ton sarjanumero on? Ja mikä boordi-versio tossa on?
Joo no koitetaas taas, eli tulossa näillänäkymin:
Kalle
Harri
Juha
Ja tiedoksi kaikille en aio lämmittää saunaa enkä ottaa noppaakaan (kännejä) ennen Juhannusta!
Eikö tämän pitäs olla selvää SM-tason kilpaurheilijoille harjoituskaudella?
Joo mut ajattelin vaan ku oli puhetta et ois häppeningiä mun mestassa lauantaina...
Ja voin sanoo et iso kivi vierähti sydämeltä ku kuulin, että ne savon jullit ei jää yöksi... eihän niitä ois selvinpäin kestäny
P.S. Viime vkonloppu oli vaan niin hapokas!
P.P.S. Juffeli =0=?
Ja tiedoksi kaikille en aio lämmittää saunaa enkä ottaa noppaakaan (kännejä) ennen Juhannusta!
Jeps!
Näyttääpi siltä et ei olla Kmistä lähössä tällä säällä reenaileen. Ilma on jo nyt huono ja ennusteet vielä huonommat.
Eli meidän (minä, Harri ja Juha) osalta homma peruttu
Voi hyvänen aika :?
Joo otan tota Tempestiä (sopimus muotoa 1+1, eli ota toinen loota varalle jos sattuu oleen fiilis päällä/pelipaikka sellanen et palloa menee) ku toi stormi toimi niin paskasti viimeks; en kyllä täjuu miks :?: pitää vissii tsekkaa detentit... taas!
Ja Jussi tulee näillänäkymin myös.
Joo tulossa olen; itseasiassa vaikka tänään mut ei taida onnistua
ja kuulaahan tarviin keissin mut voi olla, että kaksikin riippuu ja roikkuu...
Ja nyt Paranovit se divariseiska paikalle niin saatte sitä seiska reeniä!
Mulle käy oikeestaan jompikumpi/molemmat päivä(t)
Kmistä ois tulossa minä ja Haappo (toivottavasti nyt ei tule mitään esteitä). Ja noi aiheet kannattaa varmaan vetää läpi, koska jäivät tällä viikolla väliin.
Joo eli Kmin päästä ei tule tällä kertaa ketään koitetaan ensi viikolla uudestaan. Itse en vaan pääse millään paikalle ihmismäiseen kellonaikaan. ![]()
Isot kiitokset reenivastuksesta RQ:n puolesta! Oli hauskaa pelailla ja ilmakin "suosi" kohtuullisen hyvin.
Koitetaanpa parinviikon päästä uudestaan ja jos silloin päästäs pelaan seiskaa.
Kovaa yritystä oli ainakin havaittavissa ja toivoisin, että jaksatte tehdä töitä niin kaua, että se alkaa kantaa hedelmää!
Ja ensikertalaiset suoriutuivat koitoksesta erittäin hyvin; todella valoisaa nähdä, että reenaaminen kiinnostaa kovasti myös aloittelijoita!
Sääkin näyttäs alkavan oleen jotakuinkin suotuisa meille, ehkä aavistuksen viileää, mutta ainakaan vielä ei ole sadetta luvassa, joten toivotaan parasta;
http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/paikall ... nta=Tornio
Tilatkaa nyt vielä itellenne kuulaa jos tarviitta ja raahatkaa perseenne ajoissa paikalle! eli pyritään alottaan 1100.
Juse 1x Storm ja jos Juse saa Sitä huora Egoo lainaan niin pop?
Jos Pete muokkaa vähän kenttää "ei niin täydeksi" niin ton 1 on 1 skaban vois vetää sit reenien lopuksi... Tai sit poistetaan vaan aluksi pari syndiä, että saahaan mahdollistettua kilpailuhenkinen 1 on 1 cuppi-muotosena paras kolmesta...
Kelihän oli nytkin ok mut jos seukki keskiviikkona sit slaidausta ja niitä 1 on ykkösiä!
Joo eiköhän sitä nyt koiteta ainaki Kmin päästä päässä jo jotain 0930 paikalle, notta saahaan se kenttä aikanaan pelikuntoon.
Joo eli hulppee osanotto ois tiedossa toivottavasti kaikki ilmottautuneet eksyy paikalle myös ajoissa.
Eli pelit ois tarkotus aloittaa klo 1100 jos ei jonella oo mitään sitä vastaan!?
No joo mut nyt kun porukkaa on niin se on pelattava sato tai paisto 8) itellä polttelee jo sen verran ja muutenki ollaan aikalailla myöhässä alotuksesta... Nooh se Tuluuzin harjoitus leiri autto vähän, et huomas melkeen kaiken olevan päin persettä
No niin nyt alkaa jo näyttään joltakin
Eka ulko-peli-reenit ja osallistujalista on kasvanut kokoajan... Vielä viimisetkin rippeet mukaan niin saahaan kunnon pelit!
Ois ihan pop jos 2. div/Pose tiimit sais kokonaisen jengin (5-man) liikkeelle niin saisivat pelata keskenään.
Hyvä homma! mites tanner, onkos nurmi kuiva? Keskiviikkona tullaan kokeileen...
Reenit alkaa n. klo 1715 jos se vaan kaikille sopii ja jos ei niin sillehän minä en voi mitään...
Pete joko sinne saa tulla viideltä kukkumaan (lähinnä että onko ilmahuolto toiminnassa kuin aikaisin)?
Jos vain kerkeän nin tulen kuupoileen ja kattelemaan paikalle.
Kokoa 5-man bändi ja tulkaa pelaamaan, se on paljon kuumempaa!?
Täältähän matkaa kertyy edestakaisin itseasiassa jokseenkin 1.5k km mutkineen. Siinä on jo tarpeeksi ajelemista pelaamaankin.
PELIÄ VAIN LAUANTAINA KOSKA NIIN VÄHÄN PORUKKAA!!!
Pelit ois tarkoitus alkaa viimeistään klo 1100
Ja kaikki kynnellekykenevät mukaan!!!
Pose ja 2.divari tiimit mukaan; molemmat sarjat pyörähtää käyntiin kohta joten nyt ois tarjolla kovaa reenivastusta...
Japkkomies: ei ollu vittuilua (reenatahan tässä oli tarkotus?!)
jeP jeP katellaan boordii lauantaina... pistä vaikka tänne postii jos ette oo menossa nii ei tarttee turhaa mennä sinne kukkumaan
TÄMÄ ON NYT NS. ENSILUOKKAINEN MAHDOLLISUUS ELI KAIKKI LIIKKEELLE!!!