Kokkolassa halli? - Sivu 3

Juu no värkkäsin tossa tommosen pohja piirroksen mutta en vaan saa sitä minnekkään... Koitan sitä ny jotenki saada...

- ei kaadeta niitä syndejä -
joo. räjäyttäkää se...lupaan tulla kattoon.

jos bostataan niin bostataan sitte kunnolla, eikä mitään nyhväystä
-Perttu
Jaa mikä pitäis räjäyttää ??? Jos saa kysyä.

Jaakko/Chronicles
XLT:Kysäse Nipsulta, jos se heittää sen pohjapiirroksen tuonne samaan indexiin, missä ne muutkin kuvat oli. Ja se räjäytys oli lähinnä vitsi.;)

-Ei se satu-
- Ei se satu -
Juu olihan se vitsi mutta näitä seinäjoen poikien huumoria ei aina ymmärrä. Juu no kysyn sitä sitte Nipsulta ku nään...

Jaakko/Chronicles
Jaa no mun tietääkseni meillä pohjalaisilla on aina ollut hyvä huumorintaju, lukuunottamatta tietysti vaasalaisia... Vaasalaisten rumihit kerätään siistihin pinohon tonne liikuntahallin nurkalle! ;-)

Pikkujoulu oli ja meni. Nyt tulee pikku-uusivuosi!
\"Well, what if there is no tomorrow? There wasn\'t one today!\"
Aragorn kirjoitti 11.12.2002 klo 14:39:12:
Vaasalaisten rumihit kerätään siistihin pinohon tonne liikuntahallin nurkalle! ;-)


okoo, Missä nähään ja monelta? Sit katotaan ketkä siel liikuntahallin nurkassa makoilee *pirullinen hymiö* hehehheee!


Jarkko-PaRaNoId-
www.hidden.fi

PPW MAD
Onko tää joku Seinäjoki vs. Vaasa-juttu? Jos ei niin hyvällä alulla ainakin ollaan...;)

-Ei se satu-
- Ei se satu -
Niin, oli se tosiaan vitsi. Mutta mielestäni en ole seinäjoelta enkä vaasasta..!

/pasi
/pasi
No en oo minäkään, kuten tiedät. Itse asiassa ainoa, joka puhui suoraan RÄJÄYTTÄMISESTÄ oli Lineman, joka on Seinäjoelta.:) Mutta koska tämä alkaa mennä aiheen ohi, vois jättää sen sikseen...

-Ei se satu-
- Ei se satu -
parantala kirjoitti 09.12.2002 klo 12:44:08:
Kasapanos alle ja pihalle ihmettelemään, että minne mikäkin pala lentää...

/pasi


Tuotakaan on vaikea esim. purkamiseksi mieltää.




PRoto
Proto hei, nyt on tarkoitus viilata pilkkua! Ei nyt oo kysymys siitä mitä tarkoitetaan, vaan siitä mitä sanotaan.:)

Edit: Sori, piti lopettaa tää offtopic...

-Ei se satu-
- Ei se satu -
Onko tää joku Seinäjoki vs. Vaasa-juttu? Jos ei niin hyvällä alulla ainakin ollaan...;)

KYLLÄ!Tämä on Seinäjoki Vs. Waasa!Tällä hetkellä Wasa on niukasti voitolla, mutta katotaan uudestaan jonku ajan päästä.Sitte voidaan alkaa pinota niitä ruumiita.

jos bostataan niin bostataan sitte kunnolla, eikä mitään nyhväystä
-Perttu
Lineman kirjoitti 17.12.2002 klo 09:39:18:

KYLLÄ!Tämä on Seinäjoki Vs. Waasa!Tällä hetkellä Wasa on niukasti voitolla, mutta katotaan uudestaan jonku ajan päästä.Sitte voidaan alkaa pinota niitä ruumiita.


Joo joo.. mitenkä olis jos vaikka otettais vaikka peliä tuola kokkolan hallilla joku viikonloppu, vois vaikka kokkolan tyypitki ottaa osaa kamppailuun? sitte olis niinku Seinäjoki Vs. Waasa featuring Kokkola! ! !
Mitenkä olis? vaikka tuossa joulun jälkeen? Tai ihan koska vaan.. Ehdotuksia?


Jarkko-PaRaNoId-
www.hidden.fi

PPW MAD

Edit: Sori, piti lopettaa tää offtopic...


Offtopicin haamu on kummitellut tässä threadissa jo niin kauan, että tryykätähän sitten kunnolla!

Älä nyt vaan Jarkko liikaa innostu... Ihan rauhassa vaan. Eikös ne ollut lapualaisia, jotka puuhun piti sitoa etteivät sotaan lähtisi? Onko sulla kenties jotain juuria sielläpäin?

Mutta oikeesti, Lauri muistaakseni sanoi, että hämärän peitossa olevassa tulevaisuudessa. Eli palataan silloin aiheeseen.

Pikkujoulu oli ja meni. Nyt tulee pikku-uusivuosi!
\"Well, what if there is no tomorrow? There wasn\'t one today!\"
Jäitä hattuun itse kullekin, Ojanperän veljeksetkin voisivat koettaa välillä jotain diplomaattisempaa linjaa. Ei tässä mitään Seinäjoki vs. Gamla Wasa -sotaa haluta, pelataan ihan sulassa sovussa.



Lauri/Krakatau
Aragorn kirjoitti 17.12.2002 klo 10:01:19:

[/quote]Älä nyt vaan Jarkko liikaa innostu... Ihan rauhassa vaan. Eikös ne ollut lapualaisia, jotka puuhun piti sitoa etteivät sotaan lähtisi? Onko sulla kenties jotain juuria sielläpäin?

Mutta oikeesti, Lauri muistaakseni sanoi, että hämärän peitossa olevassa tulevaisuudessa. Eli palataan silloin aiheeseen.[quote]

Juu enhän mä innostu.. Eikä o ees juuria missään Lapualla, ainakaan mun tietääkseni.

No ihan sama se perjaatteessa on koska tonne Kokkolaan mennään pelaileen? Mutta aattelin vaan ku ollaan vissiin menossa sinne muutenki tässä lähitulevaisuudessa pelaileen, ainaki mä oon kuullu jotai semmosta? Genis, korjaa jos olen väärässä? Niin siinä samalla vois ottaa sinne enemmänki porukkaa, jos vaan hallin omistajille käypi? Eikai mulla muuta tälläkertaa... peace!


Jarkko-PaRaNoId-
www.hidden.fi

PPW MAD
No saany nähä miten tuolla pelaillaa.. Ei voi vielä mitään lupailla ku hallin elossa olosta ei vielä tiedetä... Voi olla että saatais vielä parempi halli siis ihan niinq halli mutta tää nyt on vaan huhu.

Tuonne nykyiseen halliin pitää vaan saada lämmitys että siellä voi pelata. Mutta sitte kun ne kunnon pakkaset tulee ei taida se meidän nykyinen lämmitin enää riittää ku se halli on niin seula. Että älkää vielä innostuko tuosta pelailusta pitää saada eka nää jutut järjestykseen. Voihan sinne sitte kait tulla matsaamaan jos se vaan sopii joukkueelle ja hallin omistajalle.

Jaakko/Chronicles
juu ei oo vielä mitää päivää sovittu. Mut hoidetaan ny eka tää viikonloppu alta pois... ja jarkko ookko tulos ny lauantaina pelaan??? tietäis et monta meitä menee. ainaki mä ja roka. siis vsa-halliin.

-genis-
-genis-
Siis pysyykö se vaasan halli lämpimänä vaikka on pakkasta?Että voiko siellä pelata kunnolla vaikka olis kylmä?

Ja kuka haluaa Sjoki-Vaasa-sotaa kuka ei. :D

jos bostataan niin bostataan sitte kunnolla, eikä mitään nyhväystä
-Perttu
Toki sen paikan muutaman asteen ulkoilmaa lämpimämmäks saa... btw. Asiasta vois keskustella tuolla k1paintball.tk:ssa, eikä täällä.