Et ole kirjautuneena.
Kiva ku kerroit
no sinnepäin en ole menossa joten en oikeestaan... mutta voithan antaa jos haluut ![]()
Entäs sitte tukholmassa?
Mitenkäs sen arvonnan kävi?
Eli mistä löytyis subair suojien kuvat ja nimet?
No eikös se tuossa sanonu?
Eli onko nyt lähi aikoina tiedossa mitään halliturnauksia hyvinkään paintball centterissä?
No onkos monelle tullu sitä eteen että ei oo ku pari kertaa tarvinnu pyörittää ilmapullo (alu 3000 psi:n) merkkaimeen kiinni ja on ruvennu jo regusta pyörimään?
Ja missäs päin suomea niitä sisähalleja on?
Paljon kannattas maksaa käytetystä dropista,asasta ja kiristettävästä feedistä? Ja käykö ioniin ihan mikä droppi vaan?
No ainu vaan ku toi ei avaudu mulla valittaa vaan jotain skeidaa ja sulkee sen sitte.
Onko kellään tietoo että miten nopeesti vlocity junior syö patterin? Olisko muuta paikkaa mistä löytys tietoo tosta juniorista (iha sama vaikka olis enkun kielinen) ku sain sen ni se toimi ihan hyvin, mutta nyt on ruvennu sillee että se ei siis pyöri kunnolla vaan vaan se tökkii koko ajan. Että ei kai se junior oo mitään skeidaa sitte?
No semmosta ajattelin kysästä että mitä dm4/dm5/pm5:ssa on parempaa ku IONissa? Kertokaa kaikki ihan pienimpiki juttu!!
Kui? (Kysymys samille)
Minkä tyyppisiä paineilmapulloja on olemassa, muita kuin komposiitti, kevlar ja alu? Ja kumpi kannattas hankkia sitte kevlar vai komposiitti että kumpi olis kevyempi ja parempi muutenki? Ja oliko niin että kevlaria ei saanu enää leimattua uudelleen?
varmaan sielä oli jotain sontaa silmissä ku pistin päälle ni se ei vilkuttanu enää mitään
Joo nyt ei oo enää ongelmaa ionissa
No kyllä ne pitäs toimii. Eli kaikki alko kun olin taas vähän testaillu sitä ionii ni sinne choppas pari kuulaa ja sen jälkeen ku loppu kaasu ja muuta menin puhistamaan sitä ja siinä yhteydessä huomasin että virtanapin valo vilkuttaa sarjana ja putsasin sitä ja se vaan jatko ja siellä vielä oli sitä maalia ja purin sitä vähän että saisin boltin kunnolla puhistettua mutta ku homma alko menee mulle liian monimutkaseks ni en jaksanu loppuun sti ja sain ne maalit sieltä pois kummiski.
Eli onko tallinnassa paintball kauppoja?
EDIT:Ja sitte jos voisitte antaa linkin niitten verkkokauppaan!
No jos se mummola on siellä nummelassa ni kyllä
No lukekaahan nyt se ensimmäinen viesti herra grande, jos ei miellytä niin mene mummolaan!
No unohdetaan tuo velipoika juttu, mutta voisitko korostaa niitä sanoja joita et ymmärtänyt siinä minun ensimmäisessä viestissäni kiitos.
Mutta ethän sinäkään aina puhu kirjakieltä vaan puhut joskus aivan kuin helsinkiläiset
Olisikohan silmät voineet mennä rikki siitä, kun pyyhin maalia boltista ja niistä?
No loaderin mukana ei tullut ohjekirjaa, jolloin en voinut lukea siitä ohjeita. Menikö nyt hyvin, ettei tarvitse valittaa minulle? Miksi kaikki ovat aina minua vastaan?
EDIT: Voinhan mie tietysti ruveta puhummaan tätä karjalloo. Onkos tää sitte paremppoo
no se vilkkuu silleen takatakatakataka ihan koko ajan ja nopeesti