Et ole kirjautuneena.
No niin, elikkä kyselläänpä taas vähän. Kuka ois tulossa treenaamaan PoSen jälkeisenä sunnuntaina? Paikkana olisi sama paikka, Huuhkajapuisto. Toki treenit voidaan pitää muuallakin. Treenimaksu on 10€ / hlö Huuhkajapuistossa, muualla 5€ (eli katetaan kenttä- ja ilmamaksuja noilla).
Luultavasti Fortin porukkakin olisi tulossa Venäjältä pelailemaan. Ainankin olisivat ottamassa osaa PoSeen (?). En tiedä kuinka ovat kaverit kehittyneet, mutta kovasti halusivat pelata X:ää. Tosin ensin olisi saatava tietää, onko porukkaa tulossa ja missä pelataan.
Aloitellaan klo 11.00!
Mukana:
zelcin 1 lodja
geeman 1x Tempest
Soihtu
Martti
Pineapple
Cruwaller 1x Tempest
Kuraattori
Gabbadaz
TO ?
Kyllä, mukavat oli pelit vaikka sade karsi osallistujia. Kiitos paikalle tulleille.
Kiitokset vielä Powerplayn puolesta kaikille joukkueille ja tuomareille.
Sää oli mainio ja kenttäpohja loistava.
Erityiskiitokset HurriKaneille, jotka olivat pystyttäneet kentän ja verkot yms!
Toivottavasti säät sallii myös Oulun kierroksella, joten nähdään 30. päivä Oulussa!
Elikkäs koitetaan aloittaa taas viikkopelit Hiukkavaarassa.
Pelit siis olisi tarkoitus aloittaa klo 18.00, mikäli vain saadaan tarpeeksi porukkaa paikalle. Vähintään 8 hlö vaaditaan että pelit järjestyy.
Mitään pelimaksuja EI ole, mutta mikäli haluaa paikan päältä paineilmaa niin 3€ mukaan. Tuo maksu sisältää rajottamattomat ilmatäytöt pelien ajan.
Paikalle voidaan myös tuoda kuulaa, mutta ilmoittakaa siitä etukäteen tänne jos tarvitsette.
Ilmoittautumiset joko Powerplayn liikkeeseen, tähän threadiin tai soittamalla 040 581 2750. Toki sähköposti Powerplaylle käy myös.
Ei muuta kuin kaikki pelaamaan!
Mukana tällä hetkellä: 10 hlö (+1 epävarma)
Jos Paintti ja Softaaja yhdistyvät, niin se ei ainankaan helpota erottaa näitä kahta lajia normaali ihmisten silmissä.
Tilaajamäärää olisi huomattavasti vaikeampi kasvattaa peinttajien piireissä, koska väkisin tulisi porukalle mieleen, että minkä takia sitä tilaamaan kun niin vähän sisältöä juuri minulle.
No niin tekniset murheet on voitettu ja tässä tulee hieno leiska lauantain kentästä.
Yhden joukkueen äkillisen pois jäännin takia tämäkin venyi mutta tässä on otteluohjelma: http://www.powerplay.fi/pose/posepowerpark07.xls.
Leiska tulee kohta perässä. :oops:
[EDIT]: Unohtu linkki
eQ kerkeskin jo vastaamaan osaan kysymyksistä, kiitos vain.
Mille ramppi on sallittu, PSP ei. Mikäli kentällä nähdään ja todetaan PSP rampin käyttäjiä, niin rangaistuksena 1-for-1 ja toistuvista rikkeistä kyseinen pelaaja bannataan turnauksesta. Käytännössä siis rampissa ei saa olla sitä sekunnin viivettä jolla se pitää mutkan vielä ramp-moodissa.
Sanoinpa sekavasti ja olen ylpeä siitä.
Layout ja pelilista tulee myöhemmin tänään.
No niin eli pientä aikataulu infoa tulemaan tässä välissä.
Kapteenien kokous klo 9.30
Pelit alkaa 10.00
Pelit pelataan 2x Round Rob (eli jokaista joukkuetta vastaan pelataan 2 kertaa)!
Kentän layout saattaa tulla vielä ennen turnausta. Layout ratkeaa kun tiedämme saammeko uusia Sup'Air-syndejä käyttöön Ylihärmään. Eli tieto pitäisi tulla tänään tai huomisen aikana.
Pelilista tulee viimeistään keskiviikkoon mennessä, joten tarkkailkaa tätä threadia.
Turnauskuulana on siis Severe, saatavana Cyclone ja Tempest.
Kiitoksia vain kaikille.
Ja sehän se olikin isoin miinus peleissä. Olihan tuo vauhdikas kenttä, mutta eipä tuo meidän porukka sen vauhdikkaampi ole kuin muidenkaan. Läski takalinja pitää siitä huolen 8)
7 peliä on kyllä ihan jees määrä. Jos vielä sattuu huomattavasti kuumempi päivä ja pelattais finaalit niin alkaa olla jo pelaajilla sellanen olo ettei vois vähempää kiinnostaa. Tämä just sen takia, että paikalla harvemmin on saatavilla vettä / virvoitusjuomia ja purtavaa.
Kyllä tuota pelais enemmänkin, mutta tälleen meiltä jotka joutuu 2 päivää vähintään pyhittämään tuolle liigakierrokselle, niin on ihan hyvä jos pääsee edes kohtuu aikasin lähtee pois päin. Normaalisti kun taitaa mennä myös vielä se sunnuntaikin vituiks, kun kämpillä on jotain 2-4 aikaan yöllä.
Mitä hintaan tulee, niin se on ihan OK 7-man turnauksesta. Tosin yhtään kovempikaan se ei saa Suomi-tasoisissa turnauksissa olla.
Eiköhän tuota alotella vaikka klo 12. Eipä tullut aikasemmin laitettua aikaa, mutta sovitaan nyt niin ![]()
Älkää kysykö meiltä, meidän kyytiin ei mahdu ![]()
Jees, eli laitanpa tähän ylös ketkä ottaa ja mitä:
geeman 1x Tempest
zelcin 1x Tempest
hartza 1x Tempest
cruwaller 1x Tempest
japakkomies 1x Tempest
martti 1x Tempest
kuraattori 1x Tempest
pineapple 1x Tempest
Jees, kiitoksia paikalle vaivautuneille pelaajille ja avustajille. Keli oli mitä mainioin ja toivotaan että seuraavat treenit on vähintään yhtä hyvillä keleillä.
Laittakaapa porukka vielä miten otitte kuulaa tuolla treeneissä, sillä ilmeisesti pari keissiä on vielä 'kateissa'. Tässä lähinnä yksi syy minkä takia en raahaisi laatikkoakaan ylimmääräistä kuulaa mukana.
Sitten niille jotka paikalle eivät päässyt vaikka olivat ilmoittautuneet, niin voisi ensi kerralla vaikka sitten ihan yöllä tms ilmoitella ettei ole tulossa. Tuo kuulan raahaaminen on melko vittumaista touhua turhaan, kun on tuota muutakin tavaraa melko paljon roudattavana + ei ne kuulat tuolla ulkoilmassa ainankaan parane.
7 Tooveria tulossa.
Tuli mieleen tuosta paljon kohutusta Stakon Kurosvideosta jossa on otettu kuvia ilman coveria suihkussa. Että tuo vuoto vaikuttaa juuri sellaiselta, mitä voi sattua jos regu/venttiili kiskotaan pulloon liian tiukkaan kiinni. Pullojen kyljessä on maksimi momentti millä nuo saa olla kiinni ja jos se ylittyy niin se voi johtaa siihen, että pullon sydän voi saada murtuman / murtumia.
Totta kai tuossakin saa vääntää huomattavasti yli, että mahdollista vaikutusta tulee. Mutta eipä tuota tarvitse olla kuin sellaiset 40-50cm putki pihdit ja aste pientä pelkoa ja ripaus liikaa voimaa, niin se on käytännössä siinä.
Jos tuo pullo ei suoraan ala vuotamaan tuosta kaulan juuresta, niin seuraava todennäköinen kohta on tuo kun pullon tasainen kylki alkaa.
Itse en pääse tuonne. Mikäli haluatte palloa tms niin tulkaa hakemaan keskiviikkona ENNEN klo 14.30! hakee palloa, sillä tuohon aikaan lyömme liikkeen kiinni vuokratilaisuuden takia.
Kyllä nää kemut aina yhen rukan reissun voittaa. Ei muuta ku Kuusamo hyllylle ja Kemiin samoille leveysasteille :twisted:
TO 75% varmuudella mukana ja melkeen vois sanoo et 100 mut ei uskalla vielä 8)
Joo, eli aletaanhan virittelee jo seuraavia treenejä.
Tällä kertaa mukaan ilmeisesti olisi myös tulossa Takeover, eli kunnon treenit ois taas tiedossa. Aloitusajankohta ehdottomasti sama kuin viimeksi, eli viimeistään klo 11.00.
Uutuutena on myös tulossa uusia syndejä jotka on oikean kokoisia ja mukana on myös pari sellaista syndiä mitä ei paljon Suomessa ja Millessä näe, eli Wedgejä ja Bumbereita. Toki riippuu nyt vähän minkälaisen leiskan kasaa, et mitä laitetaan kentälle.
Kenttämaksu 5€ / hlö sisältäen ilmat. Ihan pelkkä kuulien osto ei riitä tuohon että pääsee pelaamaan reilun 8,5k€ kentälle tai saatte opetella jakamaan 2-3x kovemmin 8)
Laittakaa myös pallotarpeita. Jos mahdollista niin hakekaa etukäteen omat kuulat, sillä joudun kuitenkin vierailijoille ottamaan pallot kyytiin.
Jos TO tulee pelaamaan, niin itse pelaan Tempest:llä, mutta muuten Stormilla. Jos tämä nyt kenenkään pallonkulutusmieltymyksiin vaikuttaa.
Mukana:
---------------RQ--------------------------
zelcin 1x Tempest
Martti 1x Tempest(?)
geeman 2x Tempest
cruwaller 1x Tempest
juffeli 2x Tempest
hartza 1x Tempest
Juse 1x Tempest
Kuraattori 1x Tempest
--------------Paranoia---------------------
Japakkomies 1x Tempest
Soihtu
pineapple (1x Tempest ?)
kaunispoika 2x Tempest
Gabbadaz
Orb
----------------AAA-------------------------
Mikkis
-----------------TOoveri--------------------
7x Meku and friends
Hmm, kumpaakohan Tervosta tarkotat ![]()
En tiedä miten Martin kyytiin sopii, mutta kai sinne nyt vielä ainankin se yks menee? Tietenkin jos on isompia autoja niin ängätkää vaan täyteen. Tuohon meidän pakuun mahtuu vain 3 ja se on jo täys.
Ilmoitelkaahan kuulaa mitä tarvitsette lauantaille. Voin tuoda paikalle, mutta jos porukat pääsee hakemaan etukäteen niin aina parempi. Sen verran tarkat määrät ilmoitelkaa, ettei tarvitse takaisin tuoda palloja sillä niiden raahaaminen ei ole kovin mukavimmasta päästä.
Seuraaville henkilöille on varattu palloja:
Saarenmäki 2x Storm
Seppälä 2x Storm
Geeman 1x Storm
Hartza 1x Storm
VeikkoPeikko 1x Storm
Martti 1x Storm
Pineapple 1x Storm
Juse 1x Storm
Mikko 1x Tempest
Paranoia 3x Storm
Ei minulla ole mitään sitä vastaan, kunhan ei tarvitse yksin kenttää pystyttää ![]()
Turffille vaan tahtoo nuo treenimaksut pompsahtaa :twisted:
Martti tosiaan varmisti tulonsa ja kuraattori on siinä ja siinä kerkeekö miten paikalle. Ei kuulemma ainankaan heti alusta.