Et ole kirjautuneena.
no luotetaan että he eivät tätä palstaa lue
PS: Tiedän kuitenkin että lukevat ![]()
juu eli pelit alkavat klo1400 koska kirotut vuokrapelaajat riehuvat pyhällä maallamme tuohon saakka. Tuosta toki pelataan sitten tappiin saakka.
ei jonnekkin kahdeksaan olisi tarkoitus pelata. Paikalle pitäsiis tulla yksi möhköfantti pullo mistä sitten täytteleekin koko jengi. Katsotaan tulevatko nuo sturmit myös. . . .
Loistavaa
Eiköhän tämä pistä pisteen tälle "kukahelvetti sä oot " keskustelulle
Kiitoksia kaikille että jaksatte uskoa hankkeisiimme .
![]()
Kaasua tulee paikanpäälle ja kohtuutonta korvausta vastaan sitä saa lirauksen
Kaasua tulee niin Turun pojilta kuin Tampereenkin yksiköltä joten sillä kaasulla ampuillaan pitkälle. Myös kuulaa on mahdollisuus ostaa paikanpäältä. Koitetaan aloittaa pelit mahdollisimman aikaiseen, jotta voidaan vääntää pitkään.Ottakaa reilusti evästä messiin jotta ei tule nälkäkuolema. ![]()
Jarjestämme taas tapahtuman Sääksjärven kentällämme.
Tällä hetkellä porukkaa on kasassa noin 15 henkeä ja lisää sopii. Ilmoittaudu joko privalla tai poustaa tänne. Kaikki tervetulleita
Alkaa klo 1400 ja päättyy kun ei enään jaksa tai ei näe mitään ![]()
Tuo on mollaamista ja uskomme jokaisen painttaajan tajuavan mikä tuossa on takana. (aivan, he eivät ole idiootteja kuten emme ole mekään)
Tiedotamme asiasta lisää 10.10 mennessä. Emme lähde mihinkään alentavaan mollailuun mukaan ja jos joku pistää toisen tai vaikka 5 hallia pystyyn niin hyvä niin koska se kaikki tukee varmasti tätä lajia jotta saamme enemmän harrastajia ja tämä taas aiheutta sen että kaikilla on vähän kivempaa. Pahoittelemme alhaista hintatasoamme, ja lupaamme korjata asian viimeistään vuoteen 2014 mennessä ![]()
WWW on se mikä meille tuo leivän pöytään
Mutta toki kaikki apu mitä saadaan on tervetullutta. 1.10 alamme laittelemaan paikkoja kuntoon . Ilmoittelen sitten sinullepäin.
Tervetuloa Toijjalaan
Se nyt on vaan tyhmää maksaa liikaa
PS: Siihen nähden että olet liittynyt foorumiin eilen, tunnut titetävän yllättävän paljon noista halli hommista ja kilpatiimien kuulankulutuksesta, mistäköhän se voi johtua???
Toijaalaan tulee halli ja hinta on tuo. Jos se ei kelpaa niin saa toki maksaa ylimääräistäkin
Ainiin viellä muuten jaska . On tosi kummallista että toisen hallin keskustelupalstalla sinä hehkutat asiaa yli kaiken ja täällä mollaat (epäilet)meitä , kysyn edelleen että mistäköhän tuo voisi johtua. Elkää pitäkö peinttajina idiooteina. Von toki tehdä itsellenikin uuden nimimerkin ja tulla tänne hehkuttelelemaan. Todella nerokasta toimintaa. :shock:
Kiitos kaikille osallistujille
Vettä "tihkutti" mutta se ei estänyt mitään . Tiukkaakiin tiukempaa taistelua
Kenttä oli vähän liukas, mutta se vain lisäsi intoa.
(hyvä slaidata , osa tahattomsati ja osa tahallisesti) Toivottavasti vastaavan tapahtuman kerkiää viellä kertaalleen järestämään, ennenkuin tulee vilu
hehehe onko toi "ostetaan jenkeistä" ideologia muunnettu nyt tähän suuntaan? Nää taitaa olla vähän vääriä paikkoja säästää. Säästä rahassa , menetä hermoissa investointeja. :?
Eitodellakaan ole peruutettu
kun jotain järjestämme nin se kanssa pidetään eikä arvota .
25.9 klo 1300 sääksjärven suurin tapahtuma:)
Klo 1300 oman aseen omistajat. tulossa tällä hetkellä alustavasti noin 30 henkeä joten hyvää mättöä tiedossa.
Juu eiköhän tässä sakkia riitä molempiin halleihin :)pitäs kuitenkin senverta laajasti tota harrastaja porukkaa olla. Tämä kaikkihan on harrastajan kannalta parempaa kuin hyvää, voi valita hallin tai käydä vaihtelun vuoksi toisessa hallissa. Sopu sijaa antaa.
kyllä se on koko halli ![]()
Alustavasti : 50€ / 3 h
uskoakseni tämä on aika edullinen. ![]()
Kenttä avataan 1.11-04 ja tilat ovat 800+ neliöö tasaista kenttää + 100 neliöö sos tilaa. kentälle tulee 25 "dyyniä" jotka ovat ropelitäyttöisiä , eli parempia kuin kerranpuhallettavat. Myös ilmakompressori tulee tiloihin. joka kuussa käytetään yksi viikko jolloin kenttä muunnetaan skene malliseksi , joten ne jotka eivät tykkää ampua pallon takaa saavat mahdollisuuden myös päästä pelaamaan. Rakennamme hallille kattavan www sivuston jonka osoite ilmoitetaan myöhemmin( 10.10) Kaikki varaukset ym tapahtuvat tuon sivuston kautta,joissa näkyy mm webcam kuva , varaustilanne, ja kaikki muukin mikä nyt saattasi ketään hallia kayttävää kiinnostaa.
Tilat sijaitsemaan Toijjalassa ( Tampereelta 30km Helsinkiin päin)
PAikalle pääsee juna-asemalta 5 minuutin kävelyllä ja moottoritietä ei tarvitsetehdä kuin pari käännöstä, ja olet perillä
Hintataso on laskettu niin että ei tarvitse kolkata ketään mummoa että pääsee pelaan . Lisätietoja voi kysellä Flash(at)tpbs.fi
parempi on "sopia" kohta missä kuvaaja on selvästi erottuva asu päällään ja sinnne ei sitten ammuta.. keskellä toimintaa on tietysti paras.
tosin voihan olla että pari "oho" laukausta tulee kuvaajallekkin ![]()
no niin katos.. minunkin mielestäni tämä foorumi on tehty tänne että täällä käsitellään vain ja ainoastaan KIRJANPITOA ja miehisellä " tuo nyt on ihan vituillaan" otteella
mikäli en ihan väärin käsitä niin ei tämä puskapeinttaajien määrää vähennä , muuta tonne kilpa puolelle niitä voi tulla vähemmän
no hittoakos minä täällää vaahtoan :? te osaatte hommanne ja hoidatte sen niinkuin parhaaksi näätte
PS jos kassaan jää ylimääräistä niin mulle kans sellainen ferrarijuttu....
kyllä
juuri tuota tarkoitin ![]()
on hyvin todennäköistä että joku suomen eminemieemiimämi ottaa kohta suuresta idollistaan merkkiä ja tekee saman jossian julkisella paikalla = tulee julkista urputusta= kunnat / valtio reagoi= kunnalta ei tule peilialueita tai lupia käyttää heidän metsää. Vähemmästäkin on lakimuutoksia tehty. Eli henk koht jos tämmöisen ääliön tavoitan niin hän voi leikkiä jatkossa ihan mitä vaan kädetön ja jalatonpystyy leikkimään...( no oli toi vähän yliampuvaa...sästäisin minä ehkä toisen jalan)
Joten pidetään ne luikut piilossa ja kaivetaan siellä perillä vasta esiin . . .
skenaario pelataan siellä mihin kuviteltu tilanne (eli skenaario) suunnitellaan. Esim vanhoihin tehtaisiin ym ei välttämättä metsään , joku suunnittelee skenen valmiiksi ja kertoo juonen muille., tämän jälkeen muut pelaavat juonen mukaisesti. Eli riippuen skenen tyyylistä niin voidaan käyttää myös armeijasta tuttuja arvoja jne , mahdollisuudet ovat rajattomat. Suurin tai ainenkin pisin tapahtuma suomessa on hmm..mikä se nyt oli..maanpuolustus linja??? no joku ton tyylinen kuitenkin( se joka muistaa niin laittakoot oikein ja viellä linkin sivuille) se kestää 3 vuorkautta ja on täysin armeija ohjattua toimintaa ![]()
eikö Xn kannattas jutella noista asioista vaikka jossain palverissa? joku uus heppu tulee kurkkiin tätä foorumia niin ei kauhean hyvältä näytä toi teidän homma jos te täällä väännätte kättä jostain kirjanpidosta. :shock:
tuo ase taitaa olla modattu tipman model 98 ..näyttäisi ainenkin kovasti samalta aseelta. Eli osatat siis 98 customin ja siihe m16 piiipun ja hiukka virittelet sitä niin lookki pitäis olla melkein sama. Tuolla mutkaraadissa on yksi sellainen modattu näytilläkin..käy kurkkaan.
Tampereella tapahtuu!! Jo tutuksi käyneellä sääksjärven kentällämme.
Tapahtumaan ilmottautunut jo 25 kaveria ja lisää sopii jos vaan rahkeet kestää tulla.:) Paikanpäällä mahdollisuus kuulan ostoon ja kaasu/ ilmatäyttöön. Suurinosa pelaajista on uusia eli ensimmäistä tai toista kertaa pelaamassa joten kynnys tähän kentään ei liene kovin suuri
Ilmoittakaa paljonko teitä olisi tulossa / kuulan /kaasun tarve.
Joko privana tai mailiin Flash(at)tpbs.fi
Kuvia pelialueesta voi nähdä tästä linkistä http://www.esseldesign.com/sami/paintba ... jarvi.html
Kesä lähestyy loppuaan joten lopetetaan se tyylillä ![]()
Kenttä on mutalöllynä:( = ei peliä tänään. Hiekkaa ajetaan kentälle ensiviikon tapahtumaa varten jotta siellä ei tarvitse pelata kumiveneestä ampuen . ELi tosta 25.9 tapahtumasta on uus topikki tehty.