Et ole kirjautuneena.
Osta mazza tippmannin pro carbine, sillä osuu yhellä laakilla viiskertaa sähkölankaan metristä.
Ei ollu mitkään mainittavat postikustannukset, jokusen kymmentä euroo noin kaheksa hengen tilauksesta, en muista tarkkaa mut ei yli 40e ollu shippingit.
Se on male palmeri:D Ellet oo ostanu uutta, voivoi taas mun vanhaa hoitoo viedään uuten kotiin, itku tulee silmään
Ja noi ilmat tais olla kyllä vaan 4500psi:D
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.hotshotpaintball.com">www.hotshotpaintball.com</a><!-- w --> on suomeen toimittanu ihan sutjakkaasti:D Ihan ok paikalta on vaikuttanu.
VIlkase http://www.pbreview.com/products/reviews/586/ (aci)
ja http://www.pbreview.com/products/reviews/215/ (sp)
Sielä on jotain ulkomaista arviota niistä. EI niihin kannata sokeena luottaa mutta tuskin sinne kaikki ihmiset jaksaa paskaa kirjottaa, tai no nii...eihän sitäkään tiedä ![]()
HE..
![]()
![]()
Tuli vaan mieleen et minkähänlaist Subi pelit olis jos otettais käytäntöön :idea: Boksi-limitti :idea:
Vois vähä pelit muuttuu..??
On kokeiltu. Liikettä on aikalailla
Mutta ei oo ehkä oikee paikka alkaa puimaan sitä asiaa.
Mazza jos et tiedä, älä puhu. Ei se flattti kanna 100 metriä. Tai no kantaahan se, mutta ei oo pelkoo että osuisit sielä 100 metrin olevaan jannuun sillä. Kyllähän normi piippukin kantaa 100 metriä, ottaa vaan tarpeeks koroa. Sellaseen 65-70 metriin sillä kykenee hyvillä olosuhteilla ja hyvällä kuulalla osumaan sellaseen 45cmx45cm maaliin 4-7 laukauksella kymmenestä mutta aika arpapeliä se on eikä sillä etäisyydellä pallo tahdo enää hajota ihmiseen.
Ja amatöörin kysymys: miksi noita padeja kuluu noin hirveesti? Eikö se sarjan päristeleminen ole vähän puuduttavaa? Vai onko suojat liian hyvät ja äijät nopeita, ettei tähtääminen ole mikään vaihtoehto? Nimim. pumppuhaulikot kunniaan
:oops:
*herneiden ropinaa odotellen* Piukku[/quote]
Äijät on nopeita ja niistä usein näkyy kovin vähän, kaikki tilaisuudet pitää käyttää hyväksee ja se usein vaatii runsasta kuulan jakoa. Vastustajaa ei varsinkaa alussa paljoa näy...ehkä vaan ase ja maski syndin takaa välillä ja paintball -aseet kun eivät ole niitä maailman tarkimpia ja lähtönopeudet eivät ole kivääritasoa niin siitä johtuu, että puutteita kompensoidaan runsaalla jakamisella. Tässä minun näkemykseni, ehkä joku pro:mpi osaa vielä syventää:D
Hommaa flatline tippi 98:siin jos snipee haluat, pumpulla normilähdöillä et ikinä saa pumpusta snipee vaikka olis 40 tuuman piippu.
Soita vaikka coolgamesiin tai sissolle ja kysy impulsen feedejä.
Joo toi lisätty 5e on kyllä melko himoittava summa ![]()
Se nyt on vaan on sellanen ![]()
Toijalasta löytyvät :!:
Joo kannattaa tosiaa tollasessa hädässä soittaa yleiseen hätänumeroon :idea: Helvetin hyvä idea. Palolaitoksien numeroita löytyy luettelosta ja paikanpäällä käynti on ehkä se paras keino toimia.
Tummat mammat kun vaan sattuu järjestään makaamaan Mogadishun joukkohaudoissa raiskattuina
Sielä ei siis mammapankki toimi, on vaan suomen sossu apuna :arrow: Ei myöskään vakava kommentti
:!:
Eipä ole enää kaupungeilla järjestyssääntöjä. On yksi yhteinen järjestyslaki. Mikäli et vaaranna kenenkään toisen henkeä tai terveyttä harjoittelullasi niin ei ole kellään tarvetta puuttua asiaan. Ainahan joku kuitenkin voi valittaa metelistä, mutta sitä tulee myös stereoista...Jos siis omalla pihalla reenaat niin kyse ei ole edes yleisestä alueesta...joten vaaralliseksikin luokiteltujen esineiden, kuten vaikka puukkojen heittoharjoittelu on sallittua...edelleen kunhan se ei ulotu yleisessä käytössä olevalle paikalle eikä vaaranna ketään.
Veikkaan että kukaa ei tiedä niistä mitää ku niitä ei kovin moni taida suomessa käyttää...mutta korjatkaa oi viisaat kun tiedätte ehkä paremmin
Turha listaa mitä kannattaa ostaa, sen näkee myyntipalstalta ![]()
itse kysäsin järjestäjiltä a-femmasta ja ne sano et kyseiset pyssykät hyväksytään kaikenlaisineen supervirityksineen, mutta se otetaan huomioon ryhmä asetteluissa..
Sillon pitää hyväksyä myös sähköboksit koska e grippi on capped 15bps. kYLLÄ REVON tai 15bps capped DM:n kans pitäs saada lähtee kans...niin tai sit otetaa vaa suosiosta ne q-loaderit niin päästään 20bps paremmalle puolelle ihan "sääntöjen" mukaan :twisted:
niinpä..tai sitten nää muut on synty perältään venäjältä
Toivoisin että tekstin ulkoasuun ja oikeinkirjoitukseen kiinnitettäisiin vastaisuudessa huomiota. On ikävää lukea virheellistä tekstiä :shock:
Kamu on kiinnostunut ko. mutkasta, joten muutama Ion kysymys :
- Ilmakulutus ? Minkä kokoinen pullo riittää turnauspelaamiseen (täyttöpaikka lähellä)
- CO2 ? Käyttääkö joku vakituisesti CO2:sta Ionissaan? Kokemuksia?
- Pullon regu ? Mitä paineluokkaa Ion ottaa vastaan?
- Onko mutka kestänyt käytössä ja mitä lastentauteja siinä on havaittavissa?
Hene
Käyttöpaine siinä 150-180psi, turnauspelaamiseen riittää varmasti ihan 0.8L lähtien pullo ko pullo. Riippuu tietennii mitä paikkaa pelaa ja paljonko jakaa. 1.1L 5000psi pottu on ainakin mainiosti riittävä. Co2:sta ei tietoo eikä myöskää lastentaudeista niin riittävästi että voisi niitä täällä ruotia:P Kaikenkaikkiaa tutut jotka sillä pelaa niin on kehuneet!
Vidu en osaa poustaa kuvaa tänne, eli ajo-ohjetta ei tuu ku en jaksa kirjottaa. Joku joka jaksaa ja osaa laittakoot. Kitos.
Minkä aseen mun kannattais hankkia jos en pelaa mettä pelejä ja mitä muuta mää tarvin sen lisäks ja mulla ei oo sitten mitään kamoja??
Hmmm, et tainnut saada kysymykseesi vastausta. Eli katsoppa tuolta osto ja myyntipalstalta kaikkia muita merkkaimia kun tippmannin valmistamia, esim. ION, DM sarjalaiset, cockerit, enkelit....
Sielä on valinnanvaraa.
Ja mutkaa lisäks tarviit boksin kuulille ja ilmapullo on suositus:P
Ei sen enempää mitä tuola boordilla siitä on kirjoteltu. Mutta älä herrran jumala edes näe unta tollasesta, voin jo kuvitella kuinka se tulee ensi syksynä korvaamaan mehumaijan ![]()
Ja dyen kama on kuumaa ![]()