#26 - 2010-05-30 15:58:53
Muuli kiittää Dye:ä / Starkkia erinomaisesta mutkahuoltopalvelusta. Ei tarvinnu huolia, vaikka ihan kaikki ei toiminutkaan. Loistavaa takuutoimintaa.




Neonic kirjoitti:Hurrikan pbt kiittää järjestäjille ja dumaalle.
"Propsit sille kolmosdivari jätkälle joka lähti joukkueensa viimeisenä pelaajana juoksemaan 4 vastustajaa yli. Pääsi n 5 metriä, kuperkeikka ja kamat mukkelismakkelis. Jätkä kerää rohkeesta loaderin ja merkkaimen mukaansa, ja jatkaa hyökkäystä...ainakin 5 metriä lisää, jolloin taas heittää kuperkeikan ja ottaa osumaa ainakin 3lta pelaajalta Toivottavasti joku sai sen videolle."
jätkä kiittää aploodejä! Okein voitto oli ne 4 pistot joka hän sain ikaalisen terveyshoitajat.
meillä vähän kiinnosta saada vähän tietoa siitä tapaukseen kun juokkue otettiin 4 pelaaja pois yksi osumaan? Pelaaja tjekannut etä oli saannut hitti, laittoi käsi päällä ja meni pois kentään. Samaan aikana dumaa otti 3 lisää pelaaja pois?
Juice kirjoitti:säännöt
Käänteinen piste (uusi 60 sekunnin sääntö):
Jos aikaa on jäljellä alle 60 sekunttia tai jatkoaika ja ofotat:
4 tai 5 oman joukkueen pelaajaa kentällä = normaali ofo, sääntöihin ei muutosta
3 tai vähemmän = erä päättyy, piste käänteisenä vastustajalle
Grande kirjoitti:mussun mussun

Andy kirjoitti:Iso kiitos tuomareille. Oli kyllä parasta tuomarointia ikinä.
nallez kirjoitti:Dumat olivat parhaimmat mitä suomessa koskaan nähty, joten niistä on ihan turha alkaa monkumaan.
Jos ei saa suutansa auki tosta lähtöboxin viivasta KESKEN TURNAUKSEN, niin sitten voi olla turpa kiinni myös boardeilla. Tuollaisen ongelman ne ois voinut korjata hetkessä paikan päällä.
Opetellaan ensin pelaamaan ennenkuin valitetaan dumista, mmkay?
HeavyMachinery kirjoitti:
Kenttä oli kyllä muuten todella hyvin tehty ja kaikki asiat meni aikataulussa mutta tuosta tuomari hommasta jäi ainakin itselle sellainen fiilis että mitä väliä on 3 divarin tuomaroinilla kuhan ylemmät sarjatasot saa kunnon palvelun..... Kuvasin itse Lauantai pelit ja sunnuntaina 2 divarin alkua ja kyllä siinnä tuomaroiti meiningissä oli selvästi eroa niidenkin päivien välillä. Lauantaina tuomarit meni selvästi ahkerammin tilanteisiin. Sitä voi sitten pohtia väsyikö tuomarit vai johtuiko se vain pelitemmon erosta.