Et ole kirjautuneena.
TÖTTÖRÖÖ!!!
Sanokaa mitä sanotte mut esim. AK47 299€. Jonkun kel ylimäärästä rahaa, siis liikkeen pitäs ottaa tuollaisia vuokrapaketeiksi.
Erois kun muilla vaan "aseina tippman 98" oliskin m4a1 tai ak47
Ja tuol on melkein jokaseen et joko normi loaderil tai sit lisävarusteena saa kunnon lippaat.
Jepjep. Ensiksi lukisin mitä muut pelaajat ovat mieltä armotechin tuotteista arvosteluissaan, lukisin foorumeilta tietoja jne.
Vuokra-aseiden täytyy kestää yli-inhimillisen paljon rasitusta, aina on porukassa joku joka vetää sen yyberninja tai natokommando kiepin ja päätyy merkkain edellä kallioon = syy miksi Tippmann on niin suosittu vuokramerkkaimena. Mielummin pelaisin "vaan tippmanilla" jos muilla on epäluotettavat mutta hienonnäköiset ak-47 kopiot.
Se merkkaimen ulkonäkö ei vaikuta siihen miten se ampuu, sisäinen toiminta kylläkin.
Poikkeuksiakin tietty on, jos ripustat karvanopat piipun kärkeen niin saat 35 fps lisää lähtönopeuksia silloin kun kukaan ei ole kronottamassa ja lämpöhakeutuvat kuulat
Funktionaalisuus ennen ulkonäköä!
(sanoo mies joka kyhäilee puutukkia peinttimutkalle, hehehe)
Tsekkaa tommoinen mesta netistä kuin tammersukellus, muistaakseni edullisimmat pullot.
Paskapuhetta
Sukellusliikkeet ja palolaitokset täyttää sulle sen sukelluspullon, mutta ellei omaa fill stationia (täyttölaitetta) ole on se lestin täyttö astetta hankalampaa
Suosittelen että ostatte kaveriporukalla pullon kimppaan (300 BAR ja kymmenestä litrasta ylöspäin kokoluokka). Sillä pelaa jo jonkin aikaa
Paitsi QEV:n kanssa on eri arvot ....
EDIT:
Siellähän se lukeekin
hankkiudun ensin sokeaksi karkin vinkeillä....
Mut siis jo mä tuun! <3
Muistakaa pelata ilman maskia (karkin vinkki) ja juoskaa sakset kädessä
Siihen kuuluu olennaisena osana lusikka ja pähkinät
Sleikka oon vähän pettyny ettet kommentoinut isyyttäsi mitenkään?
*niisk*
EPISTÄ!
Europroo ja karkki > kaikki
Sleikka oon ottanu sun aikaisemmista viesteistä mallia
Oot vähän kuin isähahmo mulle
sitä minäkin...en posta tänne enää.
Jäbällä on ameeban muisti ![]()
EIKÖ TOTA ****** KARKKIA SAA HILJENNETTYÄ!!!
Splatweb ei ole mikään PBN jossa 13 vuotiaat antaa ohjeita sen mukaan että on KERRAN pelannut kyseisellä aseella ja sen jälkeen kaikki mitä suusta tulee ulos on taivaan totuus.
MITEN VANHA SÄ OLET? Täällä on porukkaa jolla on enemmän pelikokemusta VUOSINA kuin sulla on ikää. Kuuntele, opi, äläkä opeta isääs nussimaan
Ja löytyypä sellainenkin jässi Toijalasta jonka kanssa en suosittele KENENKÄÄN tekevän minkäänlaisia kauppoja ikinä, henkilön nimi on ESA KÄRKI. Antaa täällä myyville huonon maineen jos hänen kanssaan joutuu tekemisiin.
Möi aseen joka toimi...6 laukausta
Lähetin "korjattavaksi"
Sain aseen takaisin 2 viikkoa sen jälkeen kun ase piti olla postitettuna, ilmeisesti "tyttöystävä oli unohtanut viedä postiin". Muuten hyvä mutta nyt merkkain vuotaa ja näyttö on paskana (näitä ongelmia ei siis ollut ennen kuin lähetin "korjattavaksi".
En ole saanut edes postimaksuja jotka myyjä lupasi hyvittää, saatika kauppaa peruttua. Sähköposteja olen lähettänyt useamman kymmentä, kaikki on koneella tallessa.
Hyvää joulua!
Muuli jos sulta uupuu 3.5 oz tai ammobox niin ei hätää, voin lainaa molemmat ![]()
45 kuoleman kuulaa ja takuujumitus syötössä joka viidennen laukauksen jälkeen, NOSTALGIAA!
Sähköloaderi on sitten pakollinen jos saat mutkastasi nopeamman.
Älä kysy miksi, se vaan on...
Mutta esim sweduissa ei ole mitään sääntöä että hinnan pitäisi näkyä...
Toisaalta jos se hinta pitää näkyä, niin jos siellä lukee hintana esim 600€ ja sulla on rahaa 500€ ni jätät kuitenkin vastaamatta viestiin, vaikka todellisuudessa myyjä saattaisi myydä sen sillä 500€:lla...
Esim tuo mun lista, se oli hetken päähänpisto, eli en ole edes miettinyt mitään valmiita hintoja, jotain suuntaa antavaa on ollu mielessä, ei tarkkaa hintaa jonka haluaisin siitä saada... Tosin, mulle on kyllä kertyny tota myytävää hävyttömän paljon...
Totuushan on se että kaikki on myynnissä kunhan saa tarpeeksi rahaa. Jos sulla on 500 ja myyjä pyytää 600, voithan sä kysyä siltä jos se myy tuotteen halvemmalla ja kerrot tilanteesi/sovitte maksusuunnitelman tms.
Eikö kannattaisi kuitenkin myydä kamat valmiiksi hintojen kanssa? Eihän esim ruokakaupassakaan ole tuotteet tiskissä ja hinnan saat tietää vasta kassalla. Tarkotin vaan sitä että muuten tuolla on kaikki kamat kohta myynnissä hinnalla "tee tarjous". Onhan se myyjälle kiva että voi saada pari extra euroa tuolla tavalla hintoja pimittämällä, mutta ostaja ei voi vertailla pakettien hintoja keskenään ennen ostopäätöstä.
Toinen on hinnan pumppaus. Jos sulla on selkeä hinta esillä niin sen maksettuasi saat tuotteen, eikö?
PBN meininki. Urpo laittaa tuotteen myyntiin hinnalla "tarjoa". Joku tarjoaa vaikka 200 kyseisestä aseesta, myyjä vastaa että on saanu privana tarjouksen 350. Tätä jatkuu kunnes hinta on tarpeeksi korkea myyjän kannalta. Sama tuote on ½ vuotta myöhemmin myynnissä matalammalla hinnalla koska ostaja "perui kaupat", jos ostajaa edes oli olemassakan.
Sulla on valmiina mielessä kuitenkin se hinta millä haluat/voit luopua kamoistas, mikset laittaisi sitä suoraan näkyville? Koska haluat tienata maksimimäärän rahaa? Jepjep :?
OMGZORZ!!! k3h1tys tähänsuuntaan FTMFW
EDIT: dodgy
EI TÄTÄ TURHAA JAUHAMISTA MYYNTITHREADEIHIN!!! t:sheriffi
Mua ei ainakaan haittaa jos joku aloittelija laittaa tänne ''jos'' ostoja.
Meinaan itellänikin on ihan siinä ja siinä et riittääkö rahat kamoihin![]()
Joulu pelastaa jos pelastaa!Mummi anna rahaa!
Sua ei haittaa varmaan koska et ole mitään myymässäkään. "Ehkä ostajiin" menee vaan turhaa aikaa ja resursseja, itse en edes suostu myymään "renkaanpotkijoille".
Mua ei kiinnosta onko sulla rahaa vai ei, alkaa toi jäbän kinuminenkin vähitellen vituttamaan. Tää taitaa olla kolmas ketju jossa oot itkemässä rahaa/peinttikamaa, NAURETTAVAA!
EI TÄTÄ TURHAA JAUHAMISTA MYYNTITHREADEIHIN!!! t:sheriffi
JJa sitte pystysin ilmottelemaan joulun jälkeen ostanko vai en ja jos ette jaksa odottaa sinne asti ni ei kannata tarjoilla ollenkaa!!
Eli jos saat joulupukilta rahaa niin ostat peinttikamat...mikset laita ostoilmuitusta silloin kun sulla on rahat kädessä?
VITUTTAA suunnattomasti tällainen arpominen. Ei tänne laiteta "ostetaan ehkä" ilmoituksia, joten tämänkin voisi poistaa suoraan, moderaattorit olkaa hyvä :arrow:
EI TÄTÄ TURHAA JAUHAMISTA MYYNTITHREADEIHIN!!! t:sheriffi
Jos tästä voisi muokata tuonne sivuille sellaisen "Lue tämä ennenkuin laitat ilmoituksesi" hässäkän, herra(t) moderaattori(t)?
And you know this, man ![]()
Kaikkia et myy, silti kaikki on myynnissa?
Loogista