Et ole kirjautuneena.
\"Suojalaseissa ei saa käyttää linssin ulkopuolista kalvoa, jonka pystyy irrottamaan kesken pelin. Jos maskiin kuuluu lippa, joka on oleellinen osa maskin suojausta, on tämä myös oltava maskissa kiinni. Minkäänlaiseen lippaan ei saa myöskään laittaa kuviointeja tai tarroja jotka vaikeuttavat maalijäljen havaitsemista.\"
täähän oli varmaan vitsi? vai voinko vetään narun taskuun että lippa on maskissa kiinni tai mitä jos olen ostanut käytettynä maskin jossa ei tullut lippaa?
...
Jesse J.
Clone
[email:2es3swy5]Fatty@team-cyclone.net[/email:2es3swy5]
Kyllä kaikkiin noihin.
Dynastyllä oli 2 silmäenkeliä tuolla (joista toinen tosin varastettiin toiseksipäiväksi) ja lopuilla ir3. Tosin taisivat olla tyytyväisiä kun antoivat lisää LCDeitä egille joihin silmät pitäisi laittaa.
...
Jesse J.
Clone
[email:6rct7dgt]Fatty@team-cyclone.net[/email:6rct7dgt]
http://www.splatweb.net/splatboard/thre … 112&area=1
tuolla oli jotain keskustelua ko asiasta
...
Jesse J.
Clone
[email:b5wp728f]Fatty@team-cyclone.net[/email:b5wp728f]
Tere
tässä lueskellut milleniumin sääntö sekoilua ja ajattelin kysästä että millonkohan 2002 säännöt ovat tulossa että kaikki pääsevät ihmettelemään niitä ja löytämään porsaanreijät ennenkuin eka kiekka alkaa?
Vaikka tässä onkin noin 1½kk viellä aikaa ekaan kiekkaan niin säännöt minusta olisi hyvä olla vähintään 2 viikkoa ennen ekaa kierrosta.
Kossu valaise meitä?!
...
Jesse J.
Clone
[email:27e89l49]Fatty@team-cyclone.net[/email:27e89l49]
Shocktechin droppi + CP:n ASA on/off ei voita mikään!
joissakin CP:n flamedropeissa oli ongelmana ettei saannut kunnolla ruuvattua centerflagin ilmoja koska mittari otti vastaan muistaakseen. (tämä siis oli muille jos jotain kiinnostaa mikä on hyvä droppi combo)
JEESUS ON AINA OIKEESSA!
...
Jesse J.
Clone
[email:h9jt76ry]Fatty@team-cyclone.net[/email:h9jt76ry]
Alla edellisvuoden liigasäännöistä
-------------
2.2 VAATETUS JA SUOJUKSET
Pelaajien tulee aloittaa peli sellaisella peliasulla, josta vanhat osumat ja roiskeet on pyyhitty pois siten, että niitä ei voi missään tilanteessa erehtyä luulemaan pelin aikana tulleiksi osumiksi. Vain kaksi vaatekertaa on sallittu pelin aikana, eli takin tai paidan alla saa olla yksi vaatekerta (säävarauksella). Pelipaidan tai takin helma on laitettava vyön alle tai housunkauluksen sisäpuolelle siten että se pysyy siellä koko pelin ajan.
Polvi-, sääri- ja kyynärsuojien käyttö on sallittu, ja samoin on sallittu miehillä alasuojan ja naisilla rintasuojan käyttö. Suojien tulee nimenomaan suojata pelaajaa eikä toimia pehmusteina värikuulien hajoamista vastaan. Tuomari voi harkintansa mukaan määrätä pelaajan poistamaan ylimääräiset suojat tai modifioimaan suojat niin, että ne toimivat alkuperäisen tarkoituksensa mukaan. (Esim. polvisuojien ylimmän kiinnityslenkin tulee olla kiinni valmistajan tarkoittamalla alkuperäisellä tavalla, jotta suojan yläosa ei vapaana ollessaan toimisi suojana värikuulien hajoamista vastaan.)
Polvi-, sääri- ja kyynärpääsuojia saa pitää joko vaatteiden alla tai päällä.
Seuraavat vaatekappaleet eivät ole sallittuja:
Puvut, kypärät, hatut ja maskit jotka ovat sellaisia, että ne tarkoituksellisesti vaikeuttavat osumien havaitsemista (Smart Parts Goggleflauge sallittu.)
Pehmustetut, vinyyliset ja muut maalia hylkivät materiaalia olevat vaatteet, joista osuma on vaikea havaita ja helppo pyyhkiä.
Ylisuuret, ylimääräiset, pehmustetut tai topatut vaatekerrat, joiden tarkoitus on ehkäistä värikuulien hajoamista. (Vaatteisiin tai varusteisiin ei saa ommella sisäisiä pehmikkeitä.)
Vaatteet, jotka väreiltään tai kuvioinniltaan muistuttavat tuomareiden vaatetusta.
Erä- tai maastokuvioidut peliasusteet, silloin kun turnaus pelataan Sup\'Airball-tyyppisellä kentällä.
Joukkueella tulee olla yhtenäinen peliasu, josta joukkueen pelaajat voidaan helposti tunnistaa. Yksinkertaisimmillaan tämä voi olla samanlainen yksivärinen paita.
Jos vaatetus on tuomarin mielestä ylisuurta jonkun pelaajan kohdalla, voi tuomari vaatia sopivan kokoisen vaatetuksen vaihtamista, tai jos se ei ole mahdollista, niin pelaaja voi tehdä väliaikaisia muutoksia vaatteisiin (esim. teipillä yms.), jotta ylisuuren vaatetuksen edut saadaan poistettua. Pelin alkua ei kuitenkaan siirretä tällaisten muutoksien tekemistä varten.
Lääketieteellisistä syistä käytettävien suojien tai tukien (esim. nilkkatuet) käyttö on sallittu normaalien suojusten lisäksi.
--------------
...
Jesse J.
Clone
[email:2qklsg8x]Fatty@team-cyclone.net[/email:2qklsg8x]
Vähän riippuen itse nyt 3 asiaa päälimmäisenä mieleen tulee: Tyyli, lisää bounssia ja se että housujen alla tuskin syndit liikkuvat toisin kuin housujen päällä.(riippuu hieman ehkä jopa syndeistäkkin mutta näin itelläni)
ja whinen takia sanottakoon että iippo noista jo yhden kertoi!!!!!!!!!!!
...
Jesse J.
Clone
[email:30tdcnyu]Fatty@team-cyclone.net[/email:30tdcnyu]
en käytä munareita kun en tartte, mulla on katos maailman toisiksipienin (iippolla pienin!)
ja lähetään myös siitä että mä oikeasti olen aaaaivan paska ja kaikki ketkä mielestään on mua huonompia kannattanee miettiä uraa uppopallon tai kanoottipoolon parissa.
...
Jesse J.
Clone
[email:2tjqh663]Fatty@team-cyclone.net[/email:2tjqh663]
Myös ulkomailla kovasti kysyttyä tavaaraa on dye \"kalsarit\" missä on slide suojat sivuilla ja \"sen\" kohdalla vähän kovempaa ettei napsahda täysin.
http://www.dyeprecision.com/slide_order.html
...
Jesse J.
Clone
[email:294271d1]Fatty@team-cyclone.net[/email:294271d1]