Et ole kirjautuneena.
Aika suolainen hinta, uuden saa jo 170€.
kauheeta kiirettä tekkaamisessa kokoajan. Ei aikaa syödä ei juoda.
dm5 boardeja ei tule. Pm boardeja löytyy kaiken laisia. Vanhoihin mutkiin löytyy apua virtuelta.Toivotaan että hyvät pelit jatkuu huomenna ja että kerkeis juomn enempi.
Kieliopista päätellen siellä on ehditty juomaan ihan tarpeeksi
Kunhan provosoin 8)
Katselin tuossa juuri URHO:n sivuja, ja miltei kaikilla näytti olevan STAKO:n 1.1l pullot kainalossa. On tämä melkoista...
Millessä viimekaudella käyttivät isoa vesisaavia jossa stakot piti täyttää, tätä voisi kyllä mielestäni käyttää ihan kaikkien valmistajien pulloilla.
Etuina siis:
- Jäähdyttää pulloa täyttövaiheessa
- Vie mahdolliselta räjähdykseltä erittäin tehokkaasti energian--
Ilkka
Sukellusliikeet käyttävät aika yleisesti tuota, että pullo täytetään kylmässä vedessä.
Tuli sama error tässäkin, viesti meni näemmä kuitenkin perille. Toisessa topicissa jopa kolme kertaa
Tuli jännä error kun yritin vastata tuonne Rovaniemen peinttiturnaus -topikkiin:
Could not insert new word
DEBUG MODE
INSERT IGNORE INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_common) VALUES ('100', 0), ('98c', 0), ('erä', 0), ('että', 0), ('ilmeisesti', 0), ('järjestäjltä', 0), ('kaikille', 0), ('kuulaa', 0), ('käyttää', 0), ('luin', 0), ('mahdollisesti', 0), ('mietin', 0), ('mitä', 0), ('mutkaa', 0), ('n', 0), ('nii', 0), ('niinhän', 0), ('omaa', 0), ('paintball', 0), ('per', 0), ('pyörähtään', 0), ('saa', 0), ('seisoi', 0), ('siellä', 0), ('stä', 0), ('tulla', 0), ('tuolla', 0), ('tuolta', 0), ('vois', 0)
Line : 234
File : functions_search.php
Jäi viesti sitten laittamatta
Mietin, että vois mahdollisesti tulla pyörähtään tuolla...
Mitä luin tuolta paintball.fi:stä, nii ei saa ilmeisesti käyttää omaa mutkaa?
Niinhän siellä seisoi, kaikille järjestäjltä 98c ja n. 100 kuulaa per erä.
Minkähän värinen tuo mutka on?
Ja hinta oli...?
Ostaa Suomesta vaan, vedetään kotiinpäin.
jos tuote maksaa jenkeissä 100$ niin se on suomeen tuotuna noin 100€ joten se on saman hintanen suomessa tai jopa helvempi!!
100 dollaria ei kuitenkaan ole sama kuin 100 euroa...
miten nämä liittyvät boksiin?
Mutka/piippu/loaderi/paineilmapullo (ei tarvitse olla kevlar!) Bulkkivöitä...
vedät tylysti rautasahalla hahlon feedneckiin, ja laitat letkunkiristimen siihe. kustannus 40 senttiä
Nothing beats home-made 8)
x7 ehkä, mutta miten paljon se cyclone syö ilmaa?meinaan riittääkö 1,1l ilmapottu takomaan tarvittaessa n 800-1100kuulaa?
Minun ymmärtääkseni cyclone toimii "hukkailmalla" jota syntyy kun jossain tapahtuu jotain. Tippamannin sivuilta voi käydä lukemassa, en muista yhtään miten se meni.
En laita linkkiä.
JussiV:n kanssa hoitui kaupankäynti paremmin kuin hyvin.
hangree kirjoitti:no on niitä nähty että veretkin valuu.
Itellä tuli sellanen harkoissa, et nahka repes ympäriltä ja veri valui
Eipä se sen enempää sattunut kuin muutkaan.
Kesällä suurpelissä sain kyynärvarteen osuman n.15m etäisyydeltä, räjähti iho oikein kunnolla rikki, tuli verta ja kaikkia kivoja nesteitä ja sattui niin saatanasti. Veli venäläisellä oli lähdöt väännetty aikas koviksi, sain siinä samassa tilanteessa pari muutakin osumaa samalta etäisyydeltä eikä tullut mitään jälkiä.
No tuo 1,1 l alu pullo onkin hiton painava...
Enpä nyt sanoisi...
Eikös 0.8 200bar pullosta lopu ilma äkkiä?
Alumiinipullot on just sitä kakkaa.
"Se on makuasia" sano koira ku pallejaan nuoli
Pelasin kesän 1.1l 200bar alupullolla, ja alkusyksyksystä vaihdoin 300bar 1.1l kevlariin. 300bar pieksee 200bar ihan heittämällä, vetää enemmän ilmaa. On tuo aika selvästi kevyempi tuo kevlar-pullo, minä pidän ja metsää pelaan.
Kun on pienet odotukset , saa aihetta riemuun helpommin
Pessimisti ei pety 8)
Näin syksyllä menee My Dying Bride ja Tyranny aika hyvin, Throes of Dawn heti perässä.
Kaikkea hidasta ja masentavaa. Tai sitten Immortalia.
Miten aseharrastus liittyy PEINTTIIN?
Siten että "oikeat" aseet ja esim. sähkömutkat ovat kummatkin sisukaluiltaan normisti melkoisen herkkiä, eivät tykkää ylimääräisestä kuonasta jota paperista jää.
Pyyhin maskista linssinkin talouspaperilla enkä millään megakuituliinalla, toki linssi saattaa naarmuuntua nopeammin mutta vaihtovälin ollessa yksi kausi ei eroa oikeasti edes huomaa.
Tuo on kyllä totta, tuskin ehtii kaudessa mennä pilalle.
Itse en siltikään käytä talouspaperia tuohon tarkoitukseen. Noita nukkaamattomia liinoja löytyy kotoa aina muutenkin, kitaraa kun hinkkaan niillä.
TheFallenOne kirjoitti:Töissä on tylsää
Nyt ehkä muutama muukin saa tietää että ei kannata talouspaperilla pyyhkiä. Sama juttu jos pyyhit asetta sisältä talous/WC-paperilla, jättää pientä nukkaa ja pyssy ei tykkää.
Kiitti vinkeistä, mä en olekkaan kuin vasta...reilut 13 vuotta putsannu mutkiani talouspaperilla, mutta nyt tajusin, KIITOS!
No mikäs siinä jos tykkää eikä ole tullut mitään ongelmia. Tuo on ihan aseharrastajilta tuo vinkki ettei kannata käyttää talouspaperia, kun se jättää aina vähän semmoista hötöä mutkaan. PB-vehkeet eivät tosin olekaan niin herkkiä vehkeitä, ehkei sillä sitten ole merkitystä.
Töissä on tylsää
Nyt ehkä muutama muukin saa tietää että ei kannata talouspaperilla pyyhkiä. Sama juttu jos pyyhit asetta sisältä talous/WC-paperilla, jättää pientä nukkaa ja pyssy ei tykkää.
Joka pelin jälkeen kuivaa linssin sisäpinta pehmeällä talous- tai vessapaperilla.
Paitsi ettei kannata, paperi naarmuttaa. Sama kun silmälaseja pyyhkisi paperilla, menee muniksi. Jollain esim. nukkaamattomalla rätillä pyyhkii, Tarjoustalosta saa sen kokoisen setin tuota liinaa jollain kahdella eurolla että riittää koko loppuelämäksi.
Ja nuo metallin ilmaisimet+vartijat auttaa mitä? Esim. lentokenttien turvatarkastuksesta voi viedä vittuilematta läpi puukon, 9-millisen, räjähteen nallin ja sytyttimen kera yms.
Ihan mielenkiinnosta, mitenhän meinaat ihan tuosta noin vaan viedä moista kamaa koneeseen?
Nimimerkillä "töissä Helsinki-Vantaalla".